Strona główna Powiat Kolejny krok ku budowie mostu

Kolejny krok ku budowie mostu

1018
0
PODZIEL SIĘ

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju jest bardzo przychylne szlagierowej inwestycji trzech samorządów, którą jest budowa mostu na rzece Bzura w Sochaczewie. Powiat sochaczewski, miasto Sochaczew oraz gmina Sochaczew chcą wspólnie wybudować kolejną, jakże potrzebną rzeczną przeprawę.

Wszystko wskazuje na to, że realizację zdecydowanie wesprze polski rząd. – Dajemy zielone światło na budowę mostu w Sochaczewie – mówi minister Jerzy Kwieciński. Nie da się ukryć, że dużą zasługę w tym zakresie ma Maciej Małecki, poseł na Sejm RP.

We wtorek, 16 października w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju spotkali się m.in. minister Jerzy Kwieciński, poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta, burmistrz Piotr Osiecki, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kierzkowski oraz przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek. Po wspólnych rozmowach i przedstawieniu koncepcji oraz planów dotyczących budowy nowego mostu na Bzurze, minister nie miał wątpliwości, że to zadanie jest w pełni uzasadnione i zasługuje na realizację. Faktem jest, że minister Kwieciński jest odpowiedzialny za program budowy mostów w Polsce, wizyta nie była więc przypadkową.

Bardzo mnie cieszy, że nad tą planowaną inwestycją czuwają trzy podmioty samorządowe. To współpraca idealna, której byśmy oczekiwali przy tego typu inwestycjach, będących często nie do udźwignięcia przez jeden podmiot – mówił zadowolony ze spotkania minister

Z pozytywnym nastawieniem ze spotkania wyszła też starosta Jolanta Gonta. – Wykazywany przez nas w ramach zaplanowanej inwestycji rozwój gospodarczy terenu, jak i rozwój osadnictwa powinien znaleźć się we wniosku o dofinansowanie, co zwiększy jego szansę. W rządowym programie chodzi właśnie o to, by tworzyć spójność, ale też o to, by odpowiednio przygotować tereny pod inwestycje i wspierać mieszkańców. Rzeki mają łączyć, a nie dzielić. Jestem bardzo optymistycznie nastawiona do tego projektu, dlatego już teraz zabieramy się do wytężonej pracy, która na celu ma przygotowanie i złożenie kompletnego wniosku. Głęboko wierzę, że uda się uzyskać wsparcie nie tylko na dokumentację, ale też na wykonanie tej, jakże oczekiwanej przez mieszkańców całego powiatu inwestycji – mówiła starosta.

Przypomnijmy, na początku tego roku odbyła się wspólna nadzwyczajna sesja trzech samorządów: powiatowego, miasta Sochaczew i gminy Sochaczew. Podpisano wówczas umowę partnerską dotyczącą budowy nowego mostu. Ma on zdecydowanie ułatwić komunikację mieszkańcom miasta, ale też całego powiatu, zwłaszcza takich miejscowości jak: Altanki, Karwowa, Rozlazłowa, Adamowej Góry i Młodzieszyna.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie