Strona główna Powiat Kolejne inwestycje drogowe na finiszu

Kolejne inwestycje drogowe na finiszu

539
0
PODZIEL SIĘ

 

Ponad dwukilometrowy, najbardziej dotąd zniszczony odcinek drogi powiatowej w gminie Brochów został zmodernizowany, dzięki czemu mieszkańcy mogą poruszać się nie tylko bezpieczniej, ale i w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach.

Chodzi o drogę Tułowice – Famułki Królewskie – Famułki Brochowskie – Plecewice. Inwestycja realizowana przez samorząd powiatowy została już zakończona. Wykonawcą zadania była firma „Prima” z Karwowa. Inwestycja kosztowała ponad 1,37 mln zł i była współfinansowana ze środków powiatu sochaczewskiego, gminy Brochów oraz dotacji celowej z budżetu państwa na zadanie związane z remontem i odbudową obiektów budowalnych zniszczonych lub uszkodzonych z wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

Warto podkreślić, że obecna kadencja samorządu powiatowego upłynęła pod znakiem wielu inwestycji służących poprawie infrastruktury drogowej. To efekt dobrej współpracy na wielu samorządowych szczeblach. Wsparcia Zarządowi Powiatu udzielał poseł Maciej Małecki, co stanowiło pomoc w uzyskiwaniu kolejnych rządowych środków na realizację inwestycji nie tylko drogowych w całym niemal powiecie.

Przy okazji dodajmy, iż dobiega końca budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Kozłów Szlachecki – Nowa Sucha – Guzów na odcinku Zakrzew w gminie Nowa Sucha – ETAP I. Wykonawcą inwestycji współfinansowanej ze środków powiatu sochaczewskiego, gminy Nowa Sucha i UE jest firma „Agnes-Bud” z Mistrzewic. Koszt zadania to ponad 357,5 tys. zł. Zakres robót obejmował m.in. budowę chodnika z kostki brukowej na odcinku o dł. 580 m, budowę i przebudowę zjazdów, odtworzenie rowów przydrożnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdrywają się od rywali
Następny artykułRośnie trybuna