Strona główna Teresin Kanalizacja nie śmietnik!

Kanalizacja nie śmietnik!

685
0
PODZIEL SIĘ

Istnieje obawa, iż niektórzy z mieszkańców gminy Teresin nie wiedzą, do czego służy kanalizacja sanitarna. Tak przynajmniej wynika z informacji Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Teresinie.

Jego pracownicy co i rusz borykają się z nieustannymi awariami kanalizacji. Niestety, zdecydowana większość z nich wiąże się z nieodpowiedzialnym zachowaniem użytkowników.

Kolejny raz apelujemy do mieszkańców Teresina, a w szczególności do mieszkańców Osiedla Granice o należytą i właściwą eksploatację sieci kanalizacyjnej. Prosimy nie wrzucać do kanalizacji śmieci, szmat, mopów oraz żywności – informuje Marek Misiak, dyrektor GZGK. Przyznał, że w ostatnim czasie w kanalizacji zaobserwowano również duże ilości zdechłych ryb. Kto wpadł na taki dziwaczny pomysł pozbycia się wodnych kręgowców? Być może któryś z miłośników wędkarstwa, nie wiedząc, co zrobić z nadmiarem złowionych okazów. W tym kontekście Osiedle Granice nie należą do wyjątków. Przed kilkoma laty podobny problem miał być zauważalny m.in. w Paprotni. Podobno w jednym z tamtejszych kanałów poza szmatami, pieluchami czy odpadami komunalnymi znaleziono wówczas… bosak!

Warto przypomnieć, że kanalizacja służy do odprowadzania ścieków komunalnych, zaś wszelkie śmieci skutecznie powodują zatory w sieci, co skutkuje rychłym i bardzo kosztownym uszkodzeniem pomp w przepompowni. Cenę za ich naprawę poniosą ostatecznie użytkownicy, płacąc wyższe stawki za korzystanie z kanalizacji.

Prosimy o właściwe korzystanie z sieci kanalizacyjnej – apeluje dyrektor Misiak.

Marcin Odolczyk

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPożar samochodu
Następny artykułSpadło zadłużenie