Strona główna Teresin Jubileuszowe Dni Kukurydzy

Jubileuszowe Dni Kukurydzy

518
0
PODZIEL SIĘ

To już dwadzieścia lat, odkąd po raz pierwszy zorganizowano Dni Kukurydzy. W niedzielę, 7 października jedna z największych tego typu imprez branżowych w Polsce obchodziła swój jubileusz. Brawa dla organizatorów, bo po raz kolejny spotkanie w Skrzelewie potwierdziło, że jest niezwykle potrzebne.

Świadczyć może o tym choćby liczba uczestników. Zarówno jeśli chodzi o wystawców, jak i o przybyłych gości. W tym roku padł rekord frekwencji, skrzelewskie pola odwiedziło tysiące osób, również i tych, którzy z rolnictwem nie mają wiele wspólnego. Bo Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian są dla wszystkich.

W słoneczną niedzielę czekało na nich wiele atrakcji. Był zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę, prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych, prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej i ciesząca się tradycyjnie dużym zainteresowaniem wystawa sprzętu rolniczego. Dużo działo się też na scenie, gdzie odbywały się m.in. występy artystyczne i sporo konkursów.

Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją tradycję, jak też ukształtowany wizerunek, są goście i wystawcy z zagranicy, a szybko rosnąca liczba wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o jej celowości.

Kukurydza to roślina niezwykła, kukurydza jest rośliną przyszłości, a przyszłość należy do kukurydzy – mówi Tadeusz Szymańczak, przewodniczący komitetu organizacyjnego – W sposób szczególny chcę podziękować wszystkim bez wyjątku, którzy przyczyniają się do organizacji naszego święta. Rolnikom życzę samych sukcesów, zdobywania wiedzy i osiągania wysokich plonów przy dobrych i stabilnych cenach – dodaje.

Organizatorom życzymy kolejnych jubileuszy kukurydzianego święta.

Marcin Odolczyk

Fot. Marcin Odolczyk