Strona główna Edukacja „ Iwaszkiewicz” został uhonorowany

„ Iwaszkiewicz” został uhonorowany

588
0
PODZIEL SIĘ

W siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, 12 września odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzy projekty edukacyjne realizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Podsumowano również przeprowadzony w ramach projektów konkurs „Opiekun stypendysty roku szkolnego 2017/2018”. Dyrektor Hanna Bonecka podczas gali odebrała z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Elżbiety Lanc – członka Zarządu Województwa Mazowieckiego, wyróżnienie dla Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie jako szkoły, do której uczęszczała największa liczba uczniów z rejonu płockiego otrzymujących stypendia za wybitne osiągnięcia edukacyjne w ramach projektu „Mazowsze-stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.

Szkoła od trzech lat bierze udział w projekcie. W roku szkolnym 2017/2018 ze stypendium skorzystało 13 uczniów z klas Technikum.

Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest rozwijanie zdolności oraz motywacji do dalszego rozwoju zawodowego uczniów szkół zawodowych z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez udzielenie wsparcia finansowego w formie stypendium. Projekt pozwala uczniom podnosić kwalifikacje służące zwiększeniu konkurencyjności na rynku pracy w Unii Europejskiej oraz zmniejszyć liczbę osób bezrobotnych.

Otrzymane wsparcie można przeznaczyć m.in. na zakup literatury fachowej, udział w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych, konferencjach, seminariach, warsztatach, wyjazdach studyjnych, a także na zakup pomocy dydaktycznych i niezbędnego sprzętu.

Komisja Stypendialna wyłoniła już stypendystów na rok szkolny 2018/2019. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że kolejna edycja projektu już w czerwcu 2019 roku.  

HB

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMedale Dragonów
Następny artykułRozmawiali o Chodakowie