Strona główna Teresin Huczne imieniny Teresek

Huczne imieniny Teresek

612
0
PODZIEL SIĘ

Imię Teresa cieszy się w teresińskiej gminie szczególnym uznaniem. Podobno od niego właśnie pochodzi nazwa Teresin. Każdego roku w październiku, panie o takim imieniu, władze gminy oraz Teresiński Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie zatytułowane „O Teresach w Teresinie”.

Choć jest ono adresowane szczególnie do Teresek zamieszkujących na terenie gminy, to organizatorzy chętnie goszczą panie wraz z osobami towarzyszącymi. Tak było i tym razem. Z okazji święta Teresek, w ubiegłą niedzielę (14.10) na scenie TOK-u wystąpiła Joanna Aleksandrowicz wraz z zespołem. Niezwykle urocza i utalentowana aktorka i wokalistka, urodzona w Zduńskiej Woli, zaprezentowała repertuar, podczas którego publiczność usłyszała m.in. utwory z filmów „Noce i Dnie”, „Vabank”, „Ziemia Obiecana” czy „Halo Szpicbródka”. Na scenie towarzyszyli jej – Tomasz Cyranowicz (bas), Szymon Szyszka (fortepian) i Patryk Sowała (perkusja). Koncert został nagrodzony gromkimi brawami.

Organizatorzy z TOK zadbali nie tylko o wrażenia artystyczne, ale przygotowany był również specjalny imieninowy tort, szampan, a każda z przybyłych pań otrzymała od panów czerwoną różę.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaprawy dróg w toku
Następny artykułZłoto dla Olgi