Strona główna Sochaczew miasto Gdzie będą głosować sochaczewianie

Gdzie będą głosować sochaczewianie

688
0
PODZIEL SIĘ

Już za trzy tygodnie 28 834 uprawnionych do głosowania mieszkańców Sochaczewa wybierze w nadchodzących wyborach samorządowych 21 nowych radnych miejskich oraz burmistrza. Zagłosujemy także na osoby, które będą reprezentowały nas w Radzie Powiatu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Tegoroczne wybory samorządowe są pierwsze w historii, w których wybierzemy swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku oraz burmistrza na pięcioletnią kadencję.

W przeciwieństwie do poprzednich wyborów, kiedy to miasto zostało podzielone na 21 okręgów wyborczych, tym razem są 4 okręgi. Decyzją radnych w trzech z nich wybierzemy po pięciu radnych, z jednego (okręg nr 1) – sześciu.

Istotną zmianą dla części sochaczewskich wyborców jest likwidacja komisji wyborczej, która do tej pory mieściła się w Domu Rzemiosła. Otóż radni zdecydowali, że ze względu na fakt, iż budynek nie spełnia wymogów, komisja została przeniesiona do Miejskich Kramnic przy ulicy 1 Maja 21. W patio kramnic głosować będą wyborcy zamieszkali przy Alei 600-lecia 5, Farnej, Narutowicza, Wyszyńskiego, Kosińskiego (dawniej Zawadzkiego), Piastowskiej, placu Kościuszki, Poprzecznej, Batorego, Toruńskiej, części Staszica oraz wybranych numerów z Żeromskiego i Warszawskiej. Z kolei mieszkańcy osiedla przy ulicy Senatorskiej zagłosują w Przedszkolu nr 3 przy ulicy Poprzecznej 9.

Przypominamy, że do 6 października niepełnosprawni wyborcy mają czas na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a. Z kolei do 16 października można złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w konkretnym obwodzie. To propozycja dla osób poruszających się na wózkach, które chcą oddać głos, ale ich lokal nie jest wyposażony w podjazd lub windę. Wyborca może wybrać jeden z jedenastu lokali mających stosowne udogodnienia. Działać one będą w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zamkowej, hali sportowej przy Kusocińskiego, Szkole Podstawowej nr 4 przy Staszica, Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy Al. 600-lecia, Zespole Szkół im. F. Chopina w Chodakowie, Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Staszica, Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie i Boryszewie oraz kramnicach przy 1 Maja 21.

Dodajmy, że podczas tegorocznych wyborów samorządowych będziemy głosować przy pomocy kart do głosowania w formie dużych list, a nie książeczek.

Wybory odbędą się w niedzielę, 21 października, a lokale wyborcze będą czynne od godziny 7.00 do godziny 21.00.

Jerzy Szostak

fot. Pixabay