Strona główna Sochaczew gmina Fetowali Dzień Marchewki

Fetowali Dzień Marchewki

740
0
PODZIEL SIĘ

Promując Programu Promocji Zdrowia i naturalne, zdrowe żywienie, co roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach obchodzone jest święto wybranego w danym roku owocu lub warzywa.

W tym roku wytypowana została marchewka i w związku z tym fetowano właśnie 24 października Dzień Marchewki. Z okazji tych nietypowych obchodów uczniowie wybrali się do szkoły w pomarańczowo-marchewkowych strojach. Stąd było bardzo kolorowo w tym dniu. Cała impreza rozpoczęła się od zabaw ruchowych z wykorzystaniem marchewki. Tak więc była sztafeta z marchewką, rzut nią do celu i slalom między marchewkami. Później dzieci obejrzały prezentacje multimedialną, z której dowiedziały się, że marchewka jest warzywem zawierającym niezbędne dla zdrowia witaminy i poznali pochodzenie tego warzywa oraz jego kulinarnego zastosowania.

Nie zabrakło także wykonanych przez dzieci prac plastycznych zachęcających do konsumpcji tego marchewki. Klasy była wspólna degustacja potraw z tego warzywa. Na stole królowały głównie przeróżne surówki, ale też zdobywające coraz większe uznanie smakoszy ciasta marchewkowe i muffinki. Na koniec każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie ze specjalnie wykonaną na ten dzień marchewką.

Oprac. BN

Fot. SP Wyczółki

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJesień na drodze…
Następny artykułCmentarne porządki