Strona główna Kultura Dwie imprezy w jeden wieczór

Dwie imprezy w jeden wieczór

436
0
PODZIEL SIĘ

W Galerii ZeDeK przy Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia odbyły się 13 października dwie duże imprezy artystyczne, jednak mocno ze sobą powiązane.

Na początek wernisaż wystawy „Nieważkość” z Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych. Zaraz wkrótce potem koncert zespołu Hava, który zabrał uczestników w muzyczną podróż do Azerbejdżanu.

Na wystawie w Galerii ZeDeK zaprezentowane zostały głównie fotografie. Na części z nich znaleźli się tancerze z Zespołu Tanecznego Abstrakt prowadzonego przez Monikę Osiecką – Jaworską. Pozostałe przedstawiały abstrakcyjne obrazy rzeczywistości.

Dodatkowym elementem imprezy był artystyczny performance w wykonaniu Abstraktu do improwizacji muzycznych w wykonaniu zespołu Hava i wokalistki Natalii Kułach. Zgromadzonych powitali Artur Komorowski, dyrektor SCK, Magdalena Franaszek-Niewiadomska, kierownik impresariatu, oraz Gamid Ibadullayev, główny organizator wystawy i późniejszego koncertu.

13 października artyści z Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych – Paula Dajer, Izabela Konik, Iza Strzelecka, Irek Wasilewski, Tomasz Ertman i prowadzący pracownię Gamid Ibadullayev zaprezentowali fotografie, których głównym motywem jest ruch w przestrzeni.

Potem publiczność przeniosła się do Klubu Kontrast, gdzie na widzów czekał występ taneczny Abstraktu i koncert zespołu Hava. Na scenie swe mistrzowskie popisy zaprezentowali Monika Kościelna, grająca na skrzypcach, Leszek Wypych zagrał na gitarze oraz Gamid Ibadullayev na djembe i bałabanie.

Ich muzykę charakteryzuje duża ekspresja artystyczna i głęboka emocjonalność brzmienia. Muzycy zostawiają też miejsce na improwizację, która zapewnia wyjątkowy charakter koncertów. Na każdym z nich powstaje niepowtarzalna mieszanka przygotowanych wcześniej utworów i spontanicznie powstających dźwięków. Na koncercie w Kontraście przedstawili tym razem azerbejdżańską muzykę ludową.

W tym tygodniu kolejna, nowa wystawa w Galerii ZeDeK. Tym razem wystawa prac i pokaz kolekcji „Kompromis” Alony Zozulii. Wernisaż 27 października o godzinie 18.00.

BN

Fot. Sebastian Stępień (SCK Sochaczew)