Strona główna Powiat Dotacje na nowe strażackie auta

Dotacje na nowe strażackie auta

593
0
PODZIEL SIĘ

W Starostwie Powiatowym w Sochaczewie w piątek, 5 października, zostały podpisane umowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z czterema jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu sochaczewskiego i żyrardowskiego o przekazaniu dotacji na zakup nowych wozów strażackich. To dofinansowanie w wysokości 50 procent wartości zakupu.

Z możliwości dotacji do zakupu skorzystają w tym roku OSP w Jasieńcu, Budkach Piaseckich, Guzowie i Korytowie.

– Porozumienie to, umożliwiające zakup gminnym jednostkom OSP nowych samochodów, realizowane jest dzięki porozumieniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Ministerstwa Sprawiedliwości. W tym roku strażacy nabędą 65 samochodów większych, średnich i mniejszych. Na te zakupy przekazano łącznie ponad 24 miliony złotych – poinformował Marek Ryszka, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na cztery samochody, które będą zakupione w SOP w Jasieńcu, Budkach Piaseckich, Guzowie i Korytowie, przekazano nieco ponad 3 mln złotych.

Na zakup wozu, OSP w Jasieńcu dostało od Funduszu 400 tys. złotych dotacji. Natomiast OSP w Budkach Piaseckich prawie 475 tys. złotych.

– Ta dotacja, to połowa potrzebnych nam pieniędzy na zakup wozu strażackiego dla naszego OSP. To bardzo znaczna wpłata. Resztę otrzymaliśmy z innych źródeł, w tym m. in. wsparcie z budżetu gminy Teresin – wspomniał Grzegorz Bylicki, prezes OSP z Budek Piaseckich.

– Życzę państwu, by te wozy jak najlepiej wam służyły i jak najlepiej były wykorzystywane. Jednocześnie wiem, że to oznacza wyjazdy do pożarów, wypadków czy powodzi, czyli czegoś niedobrego. Ale mimo to życzymy, byście jak najmniej mieli wyjazdów do tych zdarzeń – dodał Marek Ryszka.

Na podpisaniu umowy byli obecni – Jolanta Gonta, starosta powiatu sochaczewskiego, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta oraz Maciej Małecki, poseł na Sejm RP z powiatu sochaczewskiego.

– Te dotacje pozwolą wam na kupno nowych samochodów strażackich, a tym samym wasza pomoc stanie się szybsza i lepsza. Życzę strażakom, by nowy sprzęt jak najlepiej im służył w ich bardzo odpowiedzialnej i trudnej pracy i misji ratowania – wspomniał Maciej Małecki.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDo nauki i do sztuki
Następny artykułKarambol na obwodnicy