Strona główna Powiat Czyste Powietrze wkracza do powiatu sochaczewskiego

Czyste Powietrze wkracza do powiatu sochaczewskiego

758
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy powiatu sochaczewskiego są zainteresowani rządowym programem „Czyste Powietrze”. Świadczy o tym choćby frekwencja podczas spotkań w Erminowie i Teresinie.

Ministerstwo Środowiska zachęca mieszkańców całej Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. W obu spotkaniach uczestniczyła Jolanta Gonta starosta sochaczewski.

„Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Program zakłada finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i źródła ciepła. Na tego typu działania rząd przeznacza 103 mld zł do 2029 roku.

Resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, drugi informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu. Z kolei w części trzeciej dowiadujemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu. O tym wszystkim rozmawiano 3 października w Zespole Szkół w Erminowie oraz trzy dni później w Zespole Szkół w Teresinie. Zainteresowani mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań, na które skrupulatnie starali się odpowiadać przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W Teresinie obecny był również Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa, który również zwrócił uwagę na kilka zagadnień związanych z ubieganiem się o dofinansowanie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie