Strona główna Sochaczew miasto Chopina do remontu

Chopina do remontu

705
0
PODZIEL SIĘ

Jak było do przewidzenia, Sejmik Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na przeznaczenie dodatkowych środków na remont ulicy Chopina.

Przebudowa obejmie fragment ulicy od ronda Jana Pawła II do torów kolejki wąskotorowej. Koszt inwestycji to 10,8 miliona złotych i zostanie zrealizowana przez konsorcjum złożone z firm Granar i Invest AG. Prace powinny rozpocząć się w pierwszej połowie listopada, po zakończeniu remontu Al. 600-lecia.

Przypomnijmy, że inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem samorządu Mazowsza i samorządu Sochaczewa. Ten ostatni z własnych środków wykonał dokumentację projektową drogi i zlecił opracowanie dokumentacji nowego oświetlenia. Dodatkowo w kasie miasta zarezerwowano prawie pół miliona złotych na ustawienie nowych latarni. Natomiast podległy miastu Zakład Wodociągów i Kanalizacji wymienił znajdującą się w ulicy sieć wodociągową,

Sama przebudowa będzie polegała na budowie jezdni, ułożeniu nowych chodników i wybudowaniu ścieżki rowerowej. Wybudowana zostanie również nowa kanalizacja deszczowa. Same prace będą przebiegały etapami, a na remontowanych odcinkach zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

dot

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWsparcie dla organizacji
Następny artykułKupię działkę