Strona główna Edukacja Blisko sto stypendiów starosty dla najlepszych uczniów

Blisko sto stypendiów starosty dla najlepszych uczniów

560
0
PODZIEL SIĘ

 

W kilkunastoletniej historii przyznawania stypendiów starosty sochaczewskiego dla najzdolniejszej młodzieży pierwszy raz się wydarzyło, by za jeden semestr aż blisko stu uczniów odebrało to wyróżnienie. To pokazuje jak zdolną i ambitną mamy młodzież w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest powiat sochaczewski.

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

W minioną środę, 10 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej wręczone zostały wyjątkowo, bo aż 83 stypendia młodzieży za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce za II semestr roku szkolnego 2017/2018. Są to uczniowie ZSO, ZS CKP, ZS RCKU, ZS im. J. Iwaszkiewicza, ZS w Teresinie, ZS w Erminowie i MOW w Załuskowie. Wręczono także 14 stypendiów za wybitne osiągnięcia w 2017/18 roku szkolnym a otrzymali je z rąk starosty uczniowie z ZSO, ZS CKP, ZS RCKU i ZS im. J. Iwaszkiewicza.

Najwięcej, jak zawsze wyróżnień trafiło do uczniów gimnazjum i liceum ogólnokształcącego w ZSO. To w tej szkole uczennica gimnazjum osiągnęła najwyższą ze średnich, bo 5,50.

Starosta Jolanta Gonta doceniając wkład pracy dyrektorów szkół i placówek powiatowych, którzy dbają o wysoki poziom kształcenia i rozszerzanie oferty edukacyjnej wręczyła im nagrody. Uroczystość była też okazją do złożenia ślubowania i odebrania awansów zawodowych na stopień nauczyciela mianowanego przez 5 nauczycieli.

Spotkanie poprowadziła Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji a stypendia uczniom oraz nagrody dyrektorom i akty ślubowania nauczycielom wręczali: Jolanta Gonta – starosta sochaczewski i Tadeusz Głuchowski – wicestarosta. W imieniu rodziców głos zabrała Anna Ulicka – członek Zarządu Powiatu, której córka również znalazła się w gronie stypendystów – mówiąc o uczuciu dumy i radości każdego rodzica z powodu sukcesów ich dzieci.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie