Strona główna Iłów Bezpieczna droga w szkołach na terenie gminy Iłów

Bezpieczna droga w szkołach na terenie gminy Iłów

926
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z Przedstawicielami Mazowieckiej Izby Rolniczej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz lokalnym przedsiębiorstwem Tęczowy Ogród odwiedzali szkoły z tereny gminy Iłów aby rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym a także promowali zdrowy tryb życia.

To już IV edycja wspólnych działań sochaczewskich profilaktyków z MIR, KRUS i MODR pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ma na celu uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwych zachowań na drodze. Każdego roku działaniami objęte są różne szkoły z terenu powiatu sochaczewskiego. W tym roku organizatorzy zawitali do gminy Iłów.

W środę funkcjonariusze wraz z partnerami akcji odwiedzili Szkołę Podstawową w Iłowie, a w piątek zawitali do Szkoły Podstawowej w Kapturach, Giżycach i Brzozowie. Takie spotkania są świetną okazją do przekazania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Policjanci przeprowadzili spotkania, w których poruszali tematykę bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych, obowiązkowego wyposażenia roweru, a także obowiązku używania elementów odblaskowych. Z tej właśnie okazji dzieciom zostały rozdane kamizelki i opaski odblaskowe, smycze i worki na buty. Dodatkowo przedstawicielka KRUS rozdawała kolorowanki i zakładki do książek, przedstawiciel MIR przekazał każdej szkole piłkę, a firma Tęczowy Ogród przekazała szkołom jabłka i soki.

W działaniach łącznie wzięło udział około 200 uczniów.

KPP Policja

fot. Policja