Strona główna Iłów Będzie nowy festiwal

Będzie nowy festiwal

957
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym roku w Iłowie odbyła się kameralna edycja Festiwalu Solo – Tutti 2018, określona jako prezentacja Bis.

Impreza okazała się tak duży sukcesem, że Edward Chonchera, organizator Solo Tutti, zdecydował o tym, aby Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie zorganizował autonomiczny przegląd o randze ogólnopolskiego festiwalu dla młodych piosenkarzy. I tak na 17 listopada zaplanowane jest I Spotkanie Młodych Wykonawców Piosenki „Klucz do sukcesu 2018”.

W założeniu ma być to jednodniowy konkurs wokalny o kameralnym charakterze. Udział w nim mogą wziąć wykonawcy nagrodzeni w konkursach i festiwalach piosenki w 2018 roku w kategoriach wiekowych 7 – 10 lat, 11 – 13 lat, 14 – 17 lat

Organizatorem głównym imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie we współpracy z Impresariatem Artystycznym solo-tutti.pl.

W jury konkursu zasiądą Aleksandra Standowicz (wokalistka z Płocka), Edward Chonchera (z Bydgoszczy), który obejmie rolę kierownika artystycznego Festiwalu oraz Aleksander Pałac (producent telewizyjny z Warszawy).

W każdej kategorii jury przyzna złoty, srebrny i brązowy „Klucz do Sukcesu”, jako odpowiedniki trzech pierwszych miejsc, a także wyróżnienia.

Przyjmowane są już konkursowe zgłoszenia, choć limit jest ograniczony do 10 wykonawców z każdej kategorii, czyli do 30 osób. To i tak dużo, jak na możliwości GOK w Iłowie i na jeden dzień imprezy.

BN

fot. Pixabay