Strona główna Sochaczew miasto Będzie miejski rower

Będzie miejski rower

883
0
PODZIEL SIĘ

Jak już informowaliśmy, władze Sochaczewa oraz PKP doszły w końcu do porozumienia w sprawie budowy ścieżki rowerowej na byłym torowisku łączącym Sochaczew z Chodakowem. Jej budowa powinna się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

Niewykluczone, że wraz z rozpoczęciem jej budowy w Sochaczewie zostanie uruchomiony rower miejski z kilkoma punktami wypożyczeń. Jak mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa: – Przybywa nam ścieżek rowerowych, coraz więcej osób stawia na zdrowy styl życia, więc poważnie myślimy o uruchomieniu miejskiego roweru.

Dodajmy, że w tym roku do użytku została oddana ścieżka rowerowa na ulicy Licealnej. A już wkrótce bezpiecznie rowerem będzie można jeździć wzdłuż kolejnego odcinka Trojanowskiej jak również w okolicach dworca PKP czy w parku przy ulicy Traugutta. W tym roku powinna także zostać wybudowana ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Chopina, na odcinku od ronda Jana Pawła II do przejazdu kolejowego w Kistkach. Z kolei w 2019 r. szlak rowerowy powstanie wzdłuż ulicy 15 Sierpnia oraz w ciągu Al.600-lecia, Od kistek do skrzyżowania z ulica Staszica

atu

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomogli „Azorkowi”
Następny artykułWyszarpana wygrana Bzury