Strona główna Sochaczew miasto Aleja zmieni swoje oblicze

Aleja zmieni swoje oblicze

643
0
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie do końca listopada kierowcy jadący Aleją 600-lecia będą musieli liczyć się z ograniczeniami w ruchu drogowym. Związane jest to z przebudową ulicy, w tym z wymianą jej nawierzchni. Utrudnienia mają potrwać do końca listopada.

Jak już informowaliśmy, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, zarządca Al. 600-lecia zdecydował się na jej remont. Ogłoszony w tej sprawie przetarg wygrała pruszkowska firma Drogomex. Była to jedyna firma, która ubiegała się o to zlecenie, a jej oferta opiewała na 1 754 818 zł. Dodajmy, że MZDW przeznaczyła na remont Alei 1mln 638 tys. zł. Tym samym oferta była wyższa od zaplanowanych wydatków o 116 tysięcy złotych.

To niewiele, dlatego nie zamierzamy unieważniać przetargu, lecz wystąpimy do zarządu województwa o zwiększenie środków na to zadanie – poinformowała nas po otwarciu ofert Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. Jak było do przewidzenia, zarząd Mazowsza zgodził się na podwyższenie kwoty potrzebnej na remont Alei, która na terenie Sochaczewa jest częścią drogi wojewódzkiej nr 705.

Równa jak stół

Jak można przeczytać w specyfikacji przetargu, zakres prac związanych z remontem jednej z głównych ulic Sochaczewa, obejmie odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Trojanowską do skrzyżowania Warszawską. Zostanie na nim położona nowa nakładka asfaltowa, co poprzedzi frezowanie obecnej nawierzchni. Przebudowane zostaną również chodniki, a istniejące płyty chodnikowe będą zastąpione kostką brukową. Do tego dojdą nowe krawężniki.

W pierwszej kolejności przystąpimy do wymiany chodników i układania krawężników wytyczających jezdnię ulicy. Dopiero potem nastąpi wymiana nawierzchni. A prace z tym związane będą polegały na frezowaniu tej istniejącej, a następnie zostanie ułożona nowa nakładka bitumiczna. Ponieważ Aleja jest jedną z głównych ulic Sochaczewa o wysokim natężeniu ruchu drogowego, prace związane z wymianą nawierzchni będą przebiegały etapami. Oznacza to, że zamykany będzie jeden pas jezdni o długości od 300 do 500 metrów. A sam ruch będzie odbywał się w systemie wahadłowym – powiedział nam Marcin Gnat z firmy Drogomex. Jak dodał, jeśli nie dojdzie do nieprzewidzianych sytuacji, to przebudowa Al. 600-lecia mogłaby się zakończyć dużo wcześniej niż 30 listopada. Jest to bardzo prawdopodobne, jeżeli przypomnimy sobie, w jakim tempie Drogomex przebudował ulicę Chodakowską czy ułożył chodniki wzdłuż ulicy Piłsudskiego. W przypadku tej ostatniej chodnik na odcinku od ulicy Warszawskiej do Olimpijskiej budowano w zaledwie dwa dni.

 Wykończą Aleję

 Przy okazji dodajmy, że w przyszłym roku MZDW planuje remont Al. 600-lecia na odcinku od skrzyżowania z Trojanowską do przejazdu kolejowego na Kistkach. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z miejskim samorządem. Ten na prośbę burmistrza przeznaczył 150 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy. Zostanie ona wykonana przez Biuro Projektowe Projektuj i Buduj z Tomaszowa Mazowieckiego. Plan przewiduje m.in. budowę nowych chodników, zjazdów na posesje, wyznaczenie ciągu pieszo-rowerowego.

Także w przyszłym roku ma się rozpocząć przebudowa ul. 15 Sierpnia. W tym przypadku MZDW wyremontuje swój odcinek ulicy od obwodnicy Sochaczewa do skrzyżowania z ulicą Boryszewską. Z kolei miejski samorząd przebuduje 15 Sierpnia od skrzyżowania z Traugutta i Licealną do obwodnicy.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaszych nie było
Następny artykułStrażacy w akcji