Strona główna Sport Mistrzowska postawa zapaśników

Mistrzowska postawa zapaśników

100
0

Na zapaśniczych matach w Chełmie, gdzie rozegrane zostały najważniejsze zawody dla zapaśników do 23 lat, LKS Mazowsze Teresin wypadł znakomicie. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski przyniosły dla naszych pięć medali, a także wygraną wśród klasyfikacji zespołowej.

Teresiński klub w Chełmie wystawił sześcioosobową reprezentację, w tym jedną zawodniczkę, Martę Mechocką, która udowodniła, iż cały czas jest w wysokiej formie. Stanęła na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej do 57kg, pokazując niesamowitą waleczność i świetne przygotowanie taktyczne.

Równie świetnie spisali się jej klubowi koledzy. Tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 57 kg wywalczył Semen Terzi. Srebro zdobyli – Wiktor Szmulaj (kat. wag. do 65 kg) oraz Kamil Rybicki (kat. wag. do 86 kg). Michał Szymański stanął na trzecim stopniu podium w kategorii do 86 kg.

Z kolei pozostali zawodnicy – Dominik Lubelski (8 miejsce w kat. wag. do 57 kg) i Aleksander Szmulaj (12 miejsce w kat. wag. do 74 kg) także zasłużyli na brawa, choć tym razem zabrakło im trochę szczęścia.

W klasyfikacji drużynowej LKS Mazowsze Teresin zajął pierwsze miejsce i tytuł Klubowego Mistrza Polski U23 na 40 startujących klubów z całej Polski. Na podium wyprzedził ZKS Stal Rzeszów i LKS Dąb Brzeźnica.