Strona główna Powiat Kto będzie rządził w powiecie

Kto będzie rządził w powiecie

478
0
PODZIEL SIĘ

Znamy już wyniki wyborów do Rady Powiatu. I podobnie jak w przypadku miastu tu także nie dojdzie do zmiany ekipy rządzącej. Powiat nadal będzie zarządzany przez koalicję Prawo i Sprawiedliwość oraz Sochaczewskie Forum Samorządowe.

Według danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą na kandydatów zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość oddano – 10 879 głosów (31,01 proc), Polskie Stronnictwo Ludowe – 7768 głosów (22,14 proc), Sochaczewskie Forum Samorządowe – 6311 głosów (17,99 proc.) Niezależni plus Zdrowie – 4671 głosów (13,31 proc), Bezpartyjni Samorządowcy – 2899 głosów (8,26 proc),  Koalicja Obywatelska – 2259 głosów (6,44 proc.)  a Kukiz’15 – 295 głosów (0,84 proc).

Oznacza to, że w nowej radzie PiS będzie dysponowało 7 mandatami, PSL – 5, Sochaczewskie Forum Samorządowe – 4, Niezależni plus Zdrowie – 2, Bezpartyjni Samorządowcy – 2, Koalicja Obywatelska – 1. Rekordzistką głosowania okazała się Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, na którą oddano aż 1927 głosów.

To oni zasiądą w radzie

Jak wygląda podział mandatów według okręgów wyborczych?

Okręg nr 1 – gminy Brochów, Iłów, Młodzieszyn i Rybno: Aneta Roskosz (PSL) – 740 głosów, Bogdan Dobrzyński (PSL) – 719 głosów, Bożena Samson (PiS) – 815 głosów, Wanda Dragan (PiS) – 870 głosów, Filip Kopka (SFS)- 599 głosów.

Okręg nr 2 – gminy Nowa Sucha i Sochaczew: Wojciech Ćwikliński (PSL) – 1222 głosów, Robert Gajda (PSL) – 1043 głosów, Sylwester Lewandowski (PiS) – 844 głosów , Tadeusz Głuchowski (SFS) – 514 głosów.

Okręg nr 3 – miasto Sochaczew:  Jerzy Żelichowski (BS) – 530 głosów, Bogumił Czubacki (BS) – 557 głosów, Jerzy Krupa (PSL) – 512 głosów, Dariusz Zielski (KO) – 787 głosów, Jolanta Gonta (PiS) – 1927 głosów, Anna Ulicka (PiS) – 458 głosów, Andrzej Kierzkowski (PiS) –  481 głosów, Marek Fergiński (SFS) – 491 głosów, Daniel Janiak (SFS) – 417 głosów.

Okręg nr 4 – gmina Teresin: Aneta Sowińska (PiS – 327 głosów, Jan Łopata (Niezależni plus Zdrowie) – 1063 głosów, Marek Jaworski (Niezależni plus Zdrowie) – 347 głosów.

Tak głosował powiat

Natomiast według danych PKW kandydaci poszczególnych komitetów wyborczych otrzymali następującą liczbę głosów:

Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 1: Bożena Samson – 815, Wanda Dragan – 870, Zofia Miszczak – 192, Stanisław Bogdański – 352, Łukasz Szymański – 496, Sebastian Lachowicz – 179, Anna Orlińska – 553.

Okręg nr 2: Sylwester Lewandowski – 844, Mirosław Jelonek – 342 Anna Pich – 198, Elżbieta Kubiak – 240, Izabela Nowacka – 163, Krzysztof Zieliński – 309.

Okręg nr 3: Jolanta Gonta – 1927, Anna Ulicka – 458, Andrzej Kierzkowski – 481, Artur Komorowski – 171, Włodzimierz Gerasik – 284, Mateusz Trawiński – 101, Piotr Milczarek – 135, Stanisława Radkowska – 38, Jadwiga Sikorska – 154, Jacek Spilaszek – 156, Dariusz Miłkowski – 286.

Okręg nr 4: Aneta Sowińska – 327, Paweł Kalwarczyk – 206, Ewa Dębska – 239, Marcin Odolczyk – 297, Andrzej Kiljański – 66.

Sochaczewskie Forum Samorządowe

Okręg nr 1: Andrzej Grabarek – 458, Joanna Kamińska – 203, Anna Sobieraj – 551, Remigiusz Szafrański –184, Filip Kopka – 599, Monika Gadzińska – 101, Emil Ulicki – 118.

Okręg nr 2: Tadeusz Głuchowski – 514, Czesław Chodakowski – 293, Alicja Chłystek – 170, Sylwia Fiedler – 77, Katarzyna Młynarczyk – 48, Grzegorz Charaziński – 224.

Okręg nr 3: Marek Fergiński – 491, Józef Chocian –350, Agata Kalińska – 340, Dariusz Dobrowolski – 337, Radosław Kwiatkowski – 88, Mieczysław Głuchowski –163, Krzysztof Werłaty – 154, Beata Domańska – 54, Maria Sadowska – 35, Daniel Janiak – 417, Teresa Michałowska – 108.

Okręg nr 4: Ewa Odolczyk – 49, Katarzyna Tarnowska- 28, Marek Guzik – 37, Sławomir Małecki – 11, Tadeusz Olechowski – 109.

Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 1: Aneta Roskosz – 740, Bogdan Dobrzyński – 719, Albert Szułczyński – 200

Przemysław Nowacki – 424, Magdalena Biernat – 148, Monika Szymańska – 75, Piotr Orliński – 361.

Okręg nr 2: Wojciech Ćwikliński – 1222, Bogdan Jakubowski – 302, Zofia Matuszewska – 202, Robert Gajda – 1043, Hanna Górecka – 98, Elżbieta Sławek – 111.

Okręg nr 3: Jerzy Krupa – 512, Tomasz Sołdaczuk – 283, Jerzy Kaczor – 39, Tomasz Flakowski – 41, Iwona Szlaga – 127, Piotr Krysiak – 115, Bogusława Cieślak – 124, Martyna Bajurska – 57, Żaneta Kowalska – 18, Michał Zdzieszyński – 65, Radosław Konieczny – 70.

Okręg nr 4: Tadeusz Koryś- 449, Halina Zielska –28, Katarzyna Wychowaniec- 80, Artur Albinowski – 67, Damian Tymorek – 48.

Niezależni plus Zdrowie

Okręg nr 1: Gabriela Duplicka – 377, Martyna Sawicka – 235, Piotr Przedlacki – 370, Aleksandra Starus – 14, Mariusz Cieśniewski – 25.

Okręg nr 2: Katarzyna Mechecka- 191, Stefan Grefkowicz – 102, Łukasz Błaszczyk – 123, Sławomir Grzelak – 100, Jolanta Linard – 48.

Okręg nr 3: August Rutkowski – 193, Jolanta Popiołek – 370, Tomasz Obrączka – 319, Joanna Szymańska – 93, Andrzej Skupiński – 106, Grzegorz Łopian – 13, Karolina Cieślak – 26, Janina Szygalska – 39, Roman Jagodziński – 12, Maria Olędzka – 93.

Okręg nr 4: Jan Łopata – 1063, Antonina Gigier – 144, Agnieszka Ptaszkiewicz – 196, Jarosław Żejmo – 72, Marek Jaworski – 347

Bezpartyjni Samorządowcy

Okręg nr 3: Jerzy   Żelichowski – 530,, Bogumił   Czubacki – 557, Agnieszka Piątkiewicz – 108, Izabelal   Szajnwald –127, Zdzisław Chlebowski – 352, Marzena Kaniewska – 144, Waldemar Duda – 133, Grażyna Świątek – 131, Tomasz Wątor – 70, Izabela Przepiórkowska – 47, Tomasz Ertman – 525.

Okręg nr 4: Jacek Haber – 78, Iwona Gręda – 71, Rafał Gołębiewski – 26.

Koalicja Obywatelska

Okręg nr 3: Dariusz Zielski – 787, Jadwiga Sobala – 151, Jakub Brodowski – 98

Renata Kalińska – 288, Kamil Białas1 – 21, Arleta Gaik- 97, Janusz Szczepaniak – 35, Katarzyna Krzemińska – 50, Ewa Bąbała – 53, Małgorzata Dmoch – 69, Arkadiusz Kapel – 45.

Okręg nr 4: Paweł Przedpełski – 225, Natalia Gąsiorowska-Zaperty – 26, Barbara Wojtczak – 27, Szymon Klata – 66, Ewelina Kaliniecka – 21.

Kukiz’15

Okręg nr 3: Jacek Chojnacki- 115, Łukasz Filipek – 18, Kamila Wiśniewska – 59, Karolina Sajdak – 41, Artur Mergner – 48, Andrzej Lenart – 34, Katarzyna Mitrowska – 20.

Jerzy Szostak

Fot.: Bogumiła Nowak