Strona główna Sport Medale na matach

Medale na matach

81
0

Wciąż przypominają o sobie młodziutcy zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin. Do wielu tegorocznych sukcesów dorzucają kolejne. Oto podczas V Międzynarodowego Memoriału im. Witka Prociaka i Patryka Żymańczaka ponownie stawali na prestiżowym podium.

Na matach w Namysłowie wystartowało ponad stu zawodników i zawodniczek. Poza liczną obsadą z Polski (18 klubów), walczyli sportowcy z Ukrainy i Niemiec. W tym gronie podopieczni Ryszarda Śliwińskiego z LKS Mazowsze Teresin zdobyli dziewięć cennych krążków. Złoto wywalczył Adrian Kowalski w kategorii wagowej 48 kg, srebro Filip Nowakowski w kategorii wagowej 36 kg. Z kolei medale koloru brązowego przywieźli: Dawid Kur (kat. wag. 30 kg), Karol Selerski (kat. wag. 36 kg), Aleksander Bielsk i Seweryn Grądzik (kat. wag. 39 kg), Karolina Zień (kat. wag. 43 kg), Bartek Nowakowski (kat. wag. 48 kg), Mateusz Zawadzki (kat. wag. 56 kg). Dalsze miejsca zajęli Bartek Wakszyński, Dawid Bielski, Kacper Chojnacki, Maciej Chojnacki i Dawid Grodzki.