Strona główna Sport Kacper z medalem

Kacper z medalem

154
0

W Rybniku 20-21 października odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W turnieju w każdej wadze startowało około 30 zawodników, którzy miesiąc wcześniej przeszli eliminacje w swoim regionie.

Z klubu Orkan Judo do turnieju finałowego zakwalifikowało się aż 5 zawodników. Wielki sukces odniósł Kacper Wątkowski, który w wadze do 50 kg zdobył brązowy medal. Warto dodać, że to już drugi medal Kacpra indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików. Rok temu zdobył w wadze do 46 kg. Kacper gładko doszedł do półfinału, wygrywając 3 walki (w tym dwie przed czasem). W walce półfinałowej uległ zawodnikowi z Juvenii Wrocław, z którym wygrał w poprzednim roku. Do kolejnej walki o medal Kacper wyszedł bardzo zdeterminowany i w ciągu 16 sekund pokonał swojego przeciwnika.

Kolejny medal pokazuje nam, że Kacper cały czas jest w ścisłej czołówce Polski.

W tej samej wadze walczył Jan Jesiołowski, który także bardzo dobrze się zaprezentował, wygrał trzy walki i zdobył wysokie, punktowane siódme miejsce. Cieszy fakt, że udało mu się poprawić wynik z tamtego roku.

W wadze do 46 kg walczył Oliwier Grzeszczak, który uplasował się na 9. miejscu. Kamil Lis niestety odpadł w eliminacjach. W wadze do 55 kg Bartosz Ambroży zajął 12. miejsce.