Strona główna Sport Młodzi mistrzowie

Młodzi mistrzowie

549
0

Niesamowitą formę zaprezentowali młodzi zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w zapasach.

Na matach Stargardu podopieczni trenera Ryszarda Śliwińskiego wywalczyli trzy złote i trzy srebrne medale. Sukces tym cenniejszy, że w rywalizacji uczestniczyły kluby z całego kraju, jak również drużyny m.in. z Rosji, Ukrainy, Czech i Niemiec. Łącznie na starcie stanęło ponad 400 zawodników i zawodniczek. Mistrzami Polski Szkół zostali – Fabian Niedźwiedzki (kat. wag. 41 kg), Bartłomiej Nowakowski (kat. wag. 50 kg) oraz Haniu Aloyan (kat. wag. 68 kg). Tytuły wicemistrzowskie zgarnęli: Maciej Chojnacki (kat. wag. 27 kg), Zuzanna Klata (kat. wag. 33 kg) i Karolina Zień (kat. wag. 41 kg).

Miejsca poza podium zajęli tym razem: Dawid Kur, Dawid Bielski, Bartosz Wakszyński, Aleksander Bielski, Kacper Chojnacki, Daniel Grodzki, Filip Nowakowski, Krzysztof Goliński, Seweryn Grądzik, Adrian Kowalski, Mateusz Zawadzki oraz Klaudiusz Kąkol.