Strona główna Sport Maks trzyma formę

Maks trzyma formę

50
0

W Zielonej Górze odbył się turniej Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. Nasz powiat reprezentowany był jedynie przez Wojciecha Gablera z WKS MOSiR Sochaczew prowadzonego przez trenerkę Justynę Mamcarz.

Nasz młody tenisista stołowy pierwszą fazę eliminacji przeszedł jak burza. Niestety w drugiej fazie niespodziewanie przegrał z Piotrem Ostachowskim i zbyt wcześnie pożegnał się z zawodami.

W stolicy województwa lubuskiego można było jeszcze obserwować grę wychowanka Justyny MamcarzMaksymiliana Miastowskiego. Sochaczewianin obecnie reprezentuje Ostródziankę Ostróda. Turniej główny Maks rozpoczął od trzech szybkich zwycięstw w fazie grupowej. W fazie pucharowej ograł Mateusza Zalewskiego oraz Andrzeja Kopeckiego. Niestety w ćwierćfinale wpadł na jednego z najlepszych zawodników Europy – Samuela Kulczyckiego (Olimpia-Unia Grudziądz), któremu uległ 1:4. Kulczycki został zwycięzcą turnieju.

W kolejnych grach Miastowskiemu prawdopodobnie zabrakło motywacji, gdyż przegrał po 1:3 z Jakubem Witkowskim oraz Janem Zandeckim i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Eliminacje – faza grupowa

Wojciech Gabler – Artur Lemieszka (Kuźnica Żelichowska) 3:1 (11-7, 11-7, 5-11, 12-10)

Wojciech Gabler – Konrad Zawadzki (GKS Gorzovia) 3:0 (11-2, 11-4, 11-2)

Wojciech Gabler – Dawid Gala (Skawa Wadowice) 3:0 (11-5, 11-7, 11-2)