Strona główna Teresin Zmagania szachistów

Zmagania szachistów

494
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczna edycja popularnego nie tylko w gminie Teresin Otwartego Turnieju Szachowego odbędzie się w sobotę 22 września. Chętni szachiści staną w szranki tradycyjnie w hali sportowo-widowiskowej GOSiR Teresin. Ruszają już zapisy do zawodów.

Impreza ma charakter otwarty, zatem w turnieju wystartować mogą wszyscy chętni, zarówno dorośli, młodzież i dzieci. Rozgrywki przeprowadzone zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry będzie wynosić 15 minut na partię dla zawodnika.

Organizatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, a zadanie dofinansowano jest ze środków Gminy Teresin i samorządu Województwa Mazowieckiego.

Za pierwsze pięć miejsc przewidujemy puchary i nagrody rzeczowe. Dodatkowo pucharami i nagrodami rzeczowymi nagrodzeni zostaną zwycięzcy w następujących kategoriach: najlepszy zawodnik z gminy Teresin, najlepszy najmłodszy zawodnik z gminy Teresin, najlepsza zawodniczka turnieju, najlepszy najstarszy zawodnik turnieju, najlepszy najmłodszy zawodnik turnieju, najlepszy zawodnik powiatu sochaczewskiego, najliczniej reprezentowana rodzina. Dla wszystkich zawodników będą też dyplomy – informuje Agnieszka Ptaszkiewicz, prezes „Impulsu”.

Warto pamiętać, że turniej jest bezpłatny, nie wymaga wpisowego. Jego początek planuje się na godz. 12.00. Można już zgłosić swój udział. W tym temacie należy skontaktować się z Jarosławem Kowalewskim pod nr. tel.: 694 146 194 lub e-mailem: stowarzyszenie_impuls@wp.pl

Marcin Odolczyk

fot. Pixabay