Strona główna Powiat Zbieramy makulaturę i puszki

Zbieramy makulaturę i puszki

889
0
PODZIEL SIĘ

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe z terenu powiatu sochaczewskiego do wzięcia udziału w XVI edycji proekologicznego „Konkursu Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych”, który będzie realizowany w dniach od 7 września do 5 października br.

Organizator -Wydział Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przy współpracy z partnerami konkursu – firmą Eco-Service i Remondis chcą dzięki niemu promować dbałość o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu.

Edukacja ekologiczna

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, uświadamianie im, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko. Konkurs łączy w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt edukacyjny i społeczny. Konkurs polega na zbiórce makulatury i aluminiowych puszek w szkołach i przedszkolach. Uczestnicy, których zadaniem jest zebranie jak największej ilości materiału do przetworzenia, jednocześnie dowiadują się, na czym polega recykling i jak ważny jest dla ochrony środowiska oraz naturalnych zasobów Ziemi.

Szkoły i przedszkola mogą zgłaszać swój udział w XVI edycji w nieprzekraczalnym terminie do 12 września br. w Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie lub drogą pocztową na adres: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie – Wydział Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 65, 96-500 Sochaczew oraz na e-mail: starostwo@powiatsochaczew.pl, sszafaryn@powiatsochaczew.pl.

Nagrody czekają

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w listopadzie, w kategoriach zbiórka makulatury i zbiórka puszek aluminiowych. W każdej kategorii zostaną przyznane pieniężne narody dla zwycięskiej klasy i grupy przedszkolnej oraz rzeczowe nagrody indywidualne. Jak co roku pracownicy urzędu dokładają wszelkich starań, by były one bardzo atrakcyjne. Tradycyjnie do wygrania jest rower w każdej z dwóch kategorii. Dodatkowo każdy uczestnik, który zbierze powyżej 50 kg makulatury lub powyżej 100 sztuk puszek aluminiowych, zostanie nagrodzony.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie www.powiatsochaczew.pl w zakładce Konkursy.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, tel. 46 864 18 24 lub 46 864 18 20.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do dyrektorów szkół i nauczycieli o rozpropagowanie wśród dzieci i młodzieży korzyści płynących z selektywnej zbiórki odpadów na rzecz ochrony środowiska w naszym powiecie oraz zachęcenie do udziału w konkursie. Zachęcamy do udziału.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot. Tradycyjnie do wygrania jest rower w każdej z dwóch kategorii.