Strona główna Sochaczew miasto Zaparkujemy przy muzeum

Zaparkujemy przy muzeum

697
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu firma Strabag przystąpiła do remontu ulicy Towarowej. W ramach prowadzonych prac zostanie wybudowany parking wzdłuż Muzeum Kolei Wąskotorowej. Miejsca postojowe powstaną od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Łuszczewskich.

Przypomnijmy, że o budowę w tym miejscu parkingu nasza redakcja walczyła od lat. Jednak, mimo obietnic składanych zarówno przez Adama Struzika – marszałka województwa mazowieckiego, któremu podlega Muzeum – jak i przez byłe władze powiatu, inwestycja nie została zrealizowana. To z kolei powodowało, że turyści odwiedzający jedno z największych na świecie muzeów kolei wąskotorowej nie mieli gdzie zaparkować samochodów.

Sytuacja zmieniła się dwa lata temu, kiedy to obecne władze powiatu porozumiały się z miejskim samorządem, co do wspólnej przebudowy układu komunikacyjnej w rejonie dworca PKP. Oprócz remontu zniszczonych ulic: Sienkiewicza, Księcia Janusza oraz Towarowej podjęto również decyzję o wybudowaniu parkingu przy muzeum. A to przy okazji zostało podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

dot

Fot.: Jerzy Szostak