Strona główna Sochaczew miasto Wyrównają aleję

Wyrównają aleję

637
0
PODZIEL SIĘ

Znana jest już firma, która na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wyremontuje Aleję 600-lecia na odcinku 1415 metrów – od skrzyżowania z ulicą Trojanowską do ulicy Warszawskiej.

Na ogłoszony w tej sprawie przetarg wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez firmę Drogomex z Pruszkowa, która zaproponowała za wykonanie prac 1,75 mln. Tymczasem MZDW odłożył na zadanie 1,64 mln zł, a brakującą kwotę zarząd województwa   zdecydował się dołożyć z budżetu Mazowsza.

Prace będą wykonywane w podobnej technologii, co ubiegłoroczny remont fragmentu ul. Piłsudskiego – bez wymiany podbudowy jezdni. Zakres robót budowlanych będzie obejmował wymianę nakładki, czyli frezowanie kilku centymetrów asfaltu i wylanie nowej warstwy, oraz przebudowę najbardziej zniszczonych chodników. Dzięki uproszczonej technologii prace potrwają tylko kilka tygodni. Dodatkowym atutem jest to, że można je wykonywać na jednym pasie jezdni, a drugim w tym czasie odbywa się ruch kołowy. Termin zakończenia robót wyznaczono na 30 listopada.

opr. es

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPola bez inwestora
Następny artykułOdkryli węgiel