Strona główna Nowa Sucha Wspomogą potrzebujących

Wspomogą potrzebujących

580
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku ruszyła kolejna edycja programu „Pomoc Żywnościowa”. Koordynatorem jego jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Suchej, który wspólnie z Bankiem Żywności w Płocku wspiera najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.

Z początkiem września można składać wnioski wraz z dokumentami uprawniającymi do skorzystania z pomocy w siedzibie GOPS w Nowej Suchej.   Program obowiązuje w gminie od 1 września do 30 czerwca przyszłego roku.

– To skuteczna pomoc i bardzo potrzebna zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych oraz w trudnej sytuacji materialnej. Od początku w naszej gminie dobrze się sprawdza – stwierdziła na sesji rady gminy Jolanta Kalińska, kierownik GOPS, podsumowując ostatni program „Pomocy Żywnościowej”.

Wydawanie paczek z żywnością rozpocznie się na przełomie października i listopada. Jednak jak zaznaczył Bank Żywności limity są ograniczone i w związku z tym wydanie skierowania przez GOPS nie jest jednoznaczne z otrzymaniem pomocy żywnościowej dla danej osoby. Otrzymają ją osoby w najtrudniejszej sytuacji.

BN

fot. Pixabay