Strona główna Kampinos Warsztaty dla rodziców

Warsztaty dla rodziców

481
0
PODZIEL SIĘ

Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na kolejne spotkania w ramach „Warsztatów dla rodziców”. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie odbędzie się w dniu 11 października 2018 roku o godzinie 8.15.

Warsztaty są cyklem spotkań, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka. Zajęcia będą odbywały się w czwartki, kolejne terminy będą ustalane w uzgodnieniu z grupą zainteresowaną.

Od października przewidujemy następującą tematykę spotkań: rozpoznanie potrzeb dziecka i rodzica, mocne strony rodzica, system kar w stosunku do dzieci, rozwiązywania problemów i konfliktów na poziomie rodzic-dziecko oraz rodzic-rodzic, umiejętność rozmowy ze swoim dzieckiem – prawidłowa komunikacja, warto chwalić i zachęcać – pochwały stosowane do dzieci, czas dla dziecka – jak wspólnie spędzać aktywnie czas, zachęcanie dziecka do współpracy z innymi dziećmi oraz pomocy rodzicowi w prostych czynnościach i pracach, higiena osobista dzieci i młodzieży, szczególnie w okresie dorastania, agresja i przemoc na poziomie: dzieci-rodzic, rodzic-dzieci, konflikty między rodzeństwem, odpowiednie zarządzanie budżetem domowym.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej lub pod numerem tel. 22 725 00 05.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich rodziców!

Beata Rutkowska

Kierownik OPS w Kampinosie

fot. Pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPatron parku
Następny artykułWernisaż twórczości nauczycieli