Strona główna Teresin Świętowali z ziemniakiem

Świętowali z ziemniakiem

526
0
PODZIEL SIĘ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Blisko stu uczestników zgromadziło tegoroczne Święto Pieczonego Ziemniaka w Serokach – Wsi. To impreza, która odbyła się już tu po raz czwarty. Po raz kolejny dowiodła, że to znakomity sposób na integrację lokalnej społeczności.

Organizatorami wydarzenia są: sołtys Paweł Zdanowski, radny gminny Daniel Zdanowski oraz Rada Sołecka i wielu mieszkańców, zaangażowanych w codzienne życie sołectwa.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2018, to przede wszystkim znakomita zabawa dla osób w każdym wieku. Choć pogoda nie była zbyt sprzyjająca i gości nękał padający deszcz, to i tak nie zabrakło wspólnej radości i uśmiechu.

Dmuchańce, które przygotowaliśmy z myślą o najmłodszych były zupełnie mokre, a jak się okazało, dzieci zjeżdżając w takich warunkach, miały jeszcze lepszy ubaw. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych – przyznaje zadowolony sołtys Zdanowski.

W programie przedsięwzięcia, które zorganizowane było na jego polu, atrakcji było wiele. Na kulinarnym stole królowała tradycyjnie zupa sołtysowej, kiełbasa z grilla, domowe przysmaki i oczywiście pieczone ziemniaczki. Uczestników święta w Serokach odwiedził jak co roku wójt gminy Teresin Marek Olechowski.

Marcin Odolczyk