Strona główna Kultura Spotkanie Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika

Spotkanie Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika

548
0
PODZIEL SIĘ

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach niedzielnych zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. W niedzielę 30 września o godzinie 11.00 w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli rozpoczniemy spotkanie w ramach Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika.

Podczas zajęć muzycznych dzieci nauczą się podstawowego rytmu mazura na podstawie wybranego utworu Fryderyka Chopina, określą też charakter, tempo i części dwóch Mazurków op. 13 Marii Szymanowskiej. Dowiedzą się na czym polega tworzenie dzieła użytkowego i czym jest stylizacja tańca. Na zakończenie stworzą akompaniament na instrumentach perkusyjnych do Mazurka a-moll op. 68 nr 2.

Podczas zajęć Klubu Przyrodnika najmłodsi dowiedzą się czym jest i do czego służy owoc. Poznają jego budowę i funkcję oraz postarają się odszukać owoce rosnące w parku. Za pomocą lupy zgłębią szczegóły budowy konkretnych gatunków. Dowiedzą się też dlaczego niektóre owoce są trujące.

Zajęcia odbywają się w podziale na grupy wiekowe:

Grupa 3-6 lat:

g. 11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska

g. 11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-10 lat:

g. 11.00-11.45 – Klub Przyrodnika

g. 11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Przed Małą Akademią Chopinowską, o godzinie 10.30 tradycyjnie odbędą się zajęcia z cyklu Najmłodsi Melomani, czyli półgodzinne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat.

fot. Małgorzata Kazur