Strona główna Iłów Sławomir na rolniczym festynie

Sławomir na rolniczym festynie

1106
0
PODZIEL SIĘ

Nasz patronat

Mazowiecka Izba Rolnicza wraz z TP Agrosklep s.c. i M-ECO Marek Mach przygotowują I Festyn Rolniczy w Brzozowie Starym. Patronat honorowy objął Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Początek imprezy 21 września o godzinie 14.00. Program jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Każdy coś dla siebie znajdzie.

 Tuż po uroczystym otwarciu i powitaniu gości ogłoszone zostaną wyniki konkursu „Miodowe przysmaki ziemi sochaczewskiej”. O 14.30 pierwszy z występów. Rozpocznie zespół ludowy z Iłowa – Iłowiacy. Po nich na estradzie wystąpią Dens Babki z Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie. O godzinie 16.00 zapowiadane są konkursy siłowe z nagrodami dla najlepszych mocarzy. Godzinę później na scenie pojawią się Bliźniaczki ID Twins – Daria i Iza Chojnackie z Płocka, które odnoszą sukcesy w Londynie jako modelki, ale też z pasją wykonują repertuar z disco polo.

Punktualnie o godzinie 18.00 rozpocznie występ gwiazda wieczoru Sławomir Zapała i jego żona Kajra. Artysta ten znany jest najbardziej z hitu „Miłość w Zakopanem”. Poza sceną disco polo znany jest jako aktor teatralny i filmowy (wystąpił m.in. w serialach „Komisarz Alex”, „Prawo Agaty”, „Blondynka”), konferansjer oraz prezenter telewizyjny. Śpiewał jeszcze do niedawna repertuar rockowo-popowy, ale dopiero w 2015 roku odniósł sukces jako wykonawca disco polo. Ma na koncie w sumie 5 płyt, z których 2 mają status platynowych. W Brzozowie Starym zaprezentuje swoje najbardziej znane utwory.

Na estradzie pojawią się również inni wykonawcy śpiewający disco polo – Quest z Płocka oraz Diament z Sochaczewa.

Nie zabraknie też oferty handlowej i usługowej. Swoje stoiska przygotowali: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, KRUS, MOR i Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Zaplanowane są stoiska z naturalną żywnością i tradycyjnymi wyrobami oraz rękodziełem. Kiermasze kwiatów, drzewek oraz bogata oferta gastronomiczna.

W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Pawła Kubiaka, byłego komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

– To impreza organizowana w ramach podziękowania rolnikom, sadownikom, ogrodnikom za ich pracę. Swoją wizytę na festynie zapowiedział minister Ardanowski – mówi Sławomir Tomaszewski, prezes oddziału powiatowego Mazowieckiej Izby Rolniczej w Sochaczewie.

BN

Fot. MIR