Strona główna Iłów Sławomir jak magnes

Sławomir jak magnes

996
0
PODZIEL SIĘ

Nasz patronat

Ponad 4 tysiące osób uczestniczyło w I Festynie Rolniczym w Brzozowie Starym. Nie zawiedli wystawcy, a gwiazdy stawiły się w komplecie. Zapewne wpływ miała tu wspaniała, letnia pogoda, która przyciągnęła tłumy. Festyn przedłużył się aż do godziny 23.00.

Zaraz po otwarciu, w którym powitano zaproszonych gości, w tym Jana Krzysztofa Ardanowskiego – ministra rolnictwa i rozwoju wsi, który był patronem honorowym imprezy, ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody laureatom konkursu z „Miodowych przysmaków ziemi sochaczewskiej”.

Występy artystyczne rozpoczął zespół ludowy z Iłowa – Iłowiacy. Potem kolejno na estradzie pojawiali się: Dens Babki z Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie, Bliźniaczki ID Twins – Daria i Iza Chojnackie z Płocka (modelki i piosenkarki disco polo), a w końcu gwiazda wieczoru Sławomir i Kajra. Artysta rozgrzał publiczność swymi najbardziej znanymi przebojami i nowymi piosenkami. Musiał bisować, a potem zgodził się rozdawać autografy fanom i pozować do wspólnych zdjęć. Na koniec wystąpiły zespoły Quest z Płocka oraz Diament z Sochaczewa.

– Mieliśmy ogromną tremę, czy wszystko wypali, ale impreza przerosła nasze oczekiwania. Przybyło bardzo wielu wystawców i rolników nie tylko z gminy Iłów, ale też sąsiednich gmin. Festyn udał się. Za rok planujemy kolejną edycję. Już dziś możemy powiedzieć, że gwiazdą za rok będzie zespół „Piękni i Młodzi” – mówi Sławomir Tomaszewski, prezes oddziału powiatowego Mazowieckiej Izby Rolniczej w Sochaczewie, która współorganizowała imprezę.

Swoje stoiska przygotowali: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, KRUS, MOR i Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Nie zabrakło stoisk z naturalną żywnością oraz rękodziełem. Hodowcy pokazali swe najwspanialsze, tegoroczne plony, ogrodnicy kwiaty i owoce. Z kolei siłacze mogli wykazać się w przerzucaniu opony i przeciąganiu liny.

W trakcie imprezy odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Pawła Kubiaka, byłego komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

BN

Fot. Sławomirów dwóch: Tomaszewski i Zapała

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiblioteka tryska pomysłami
Następny artykułKronika kryminalna