Strona główna Sochaczew miasto Seniorzy zaszczepią się za darmo

Seniorzy zaszczepią się za darmo

540
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy Sochaczewa, którzy ukończyli 60 rok życia, podobnie jak w latach ubiegłych, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepionek przeciw grypie. Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg w tej sprawie. Wydawanie szczepionek ma się rozpocząć 17 września.

Do skorzystania z akcji bezpłatnych szczepień uprawnieni są mieszkańcy Sochaczewa, którzy ukończyli 60 rok życia. Do rozdysponowania będzie 500 ampułek szczepionki pod nazwą Influvac, za które ratusz zapłaci 14,5 tys. zł. Jak zapowiada Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, mieszkańcy będą mogli zgłaszać się po nie od poniedziałku 17 września, do wyczerpania zapasów.

Dystrybucją szczepionek zajmie się sieć aptek „Eskulap Zuchora”. W tym roku mieszkańcy będą je mogli odebrać aż w trzech punktach na terenie miasta: w aptece przy ul. Dywizjonu 303 (Galeria Kasyno), przy Chodakowskiej 27 i w centrum, przy ul. Żeromskiego 14.

Szczepionki można odbierać  od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00. Ponieważ należy ją przyjąć tego samego dnia, zatem w soboty i niedziele (gdy przychodnie są nieczynne)  szczepionki nie będą wydawane.

Do apteki należy się zgłosić z dowodem osobistym i receptą od lekarza rodzinnego na szczepionkę o nazwie Influvac. Po odebraniu ampułki seniorzy ponownie powinni się udać do swojej przychodni, aby się zaszczepić.

sochaczew.pl

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBędą siłownie
Następny artykułMiasto bardziej przyjazne