Strona główna Wyszogród Rywalizacja sołectw na wesoło

Rywalizacja sołectw na wesoło

464
0
PODZIEL SIĘ

25 sierpnia w miejscowości Marcjanka, na ściernisku przy świetlicy wiejskiej, odbył się II Turniej Sołectw. Organizatorem wydarzenia było sołectwo Marcjanka, Stowarzyszenie Gospodyń   Wiejskich w Rakowie oraz Urząd Gminy i Miasta Wyszogród.

Do rywalizacji zgłosiły się grupy mieszkańców reprezentujące sołectwa: Drwały, Grodkowo, Marcjanka, Pruszczyn, Rakowo, Rębowo, Słomin i Wyszogród na czele z Janem Boszko – Burmistrzem Gminy i Miasta Wyszogród, oraz Mariuszem Bieńkiem – Starostą Płockim.

Jury, pod przewodnictwem Wiesława Tomkiewicza – radnego Gminy i Miasta Wyszogród, Joanny Stelmach – dyrektora Vistula Banku Spółdzielczego w Wyszogrodzie, oraz Małgorzaty Majewskiej – dyrektor Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie, bardzo sumiennie i skrupulatnie oceniało zmagania uczestników.

Sołectwa wystartowały w 5 konkurencjach.  Pierwszą z nich były „Żniwa”, które polegały na ścięciu kosą jak najwięcej zboża, wymłóceniu, używając cepa, i przekazywaniu jury, które brało pod uwagę czas wykonania zadania oraz wagę wymłóconego zboża.

Kolejnym zmaganiem był „Master Chef”, który polegał na wyłowieniu łyżką z wody jabłek i pobraniu ze „spiżarni” produktów w celu przygotowania szarlotki. Wszystkie ciasta zostały upieczone. Jury wybrało najsmaczniejsze ciasta i nagrodziło je punktami.

Następnie był „lot z balonem”, polegający na pompowaniu balonów w taczce. Po dojechaniu do mety uczestnik miał za zadanie zbić cepem związane balony. Przedostatnią konkurencją była „podróż za jeden uśmiech”, która polegała na wyścigu w oponie z 2 cytrynami w ręku. Drużyna miała za zadanie dociągnąć podróżnika do mety, omijając przeszkody, a następnie przygotować sok z cytryn dla drużyny przeciwnej. Ostatnim zadaniem było „lokowanie produktu”. Uczestnicy w świetny sposób prezentowali swoje sołectwa. Nie zabrakło poczucia humoru, szczególnie ze strony mieszkańców Słomina, którzy przebrali się za różne postacie. Na zakończenie sołtysi oraz władze samorządowe urządziły sobie przejażdżkę „rowerem teściowej”, który skomplikowanie skonstruował Piotr Jaroszewski – sołtys Marcjanki.

Po naradzie jury przedstawiło wyniki. Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Rakowo, otrzymując medal, statuetkę oraz bon podarunkowy o wartości 500 zł. Na drugim miejscu był Słomin, który również otrzymał medal, statuetkę i bon podarunkowy opiewający na kwotę 400 zł.

Na trzecim   miejscu – Drwały, otrzymując medal statuetkę i bon podarunkowy o wartości 300 zł. Wszystkie pozostałe drużyny otrzymały bony podarunkowe za uczestnictwo w wysokości 200 zł. Drużyna z Rakowa przekazała przywilej organizacji kolejnej edycji konkursu sołectwu Słomin.

Ogromne podziękowania dla organizatorów II Turnieju Sołectw oraz dla uczestników za   liczne przybycie, zaangażowanie i aktywny udział.

UGiM Wyszogród

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy rok rozpoczęty
Następny artykułRodzinnie na rowerze