Strona główna Kampinos Rockowo i tanecznie na koniec lata (GALERIA ZDJĘĆ)

Rockowo i tanecznie na koniec lata (GALERIA ZDJĘĆ)

846
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz dwudziesty, w niedzielę, 9 września gmina Kampinos zorganizowała Eko Piknik. Tegoroczna impreza miała ogromny rozmach. Zadbano aby zagrały same gwiazdy, a na terenie imprezy było moc wystawców, degustacji i atrakcji dla najmłodszych.

Tradycyjnie jak co roku festyn rozpoczęli najmłodsi mieszkańcy Kampinosu. Na scenie wystąpiły dzieci ze szkół w Kampinosie. Po nich pokazały się poszczególne grupy taneczne ze Studia Tańca i Ruchu Twist oraz Klub Karateka. Przed występami gwiazd imprezę tradycyjnie otworzyli Monika Ciurzyńska – wójt gminy Kampinos i Marek Olechowski, wójt gminy Teresin oraz Paweł Białecki – wicestarosta warszawsko zachodni.

W końcu o godzinie 17.30 na scenę wkroczył zespół Piersi. Pojawił się Adam „Asan” Asanov – wokalista, a obok niego gitarzysta i wokalista Zbyszek „Dziadek” Moździerski, współtwórca tej grupy. Na perkusji i gitarze akustycznej grał Marcin „Manio” Papior. Niekwestionowana gwiazdą grupy jest Marek „Mały” Kryjom – wokalista, gitarzysta i mistrz harmonijki ustnej, tryskający humorem i komediowymi popisami. Na gitarze akustycznej i elektrycznej grał Adam „Hans” Kłos. Natomiast na trąbce Erwin Żebro, a na puzonie i eufonium – Marcin „Rospor” Respondek.

Artyści zachwycili brawurowym występem prezentując zarówno stare, jak i najnowsze piosenki.

Nie jesteśmy już tacy młodzi, ale ikrę mamy. Chce nam się jeszcze śpiewać i grać, choć już siły nie takie jak za młodu – stwierdził po koncercie Marek „Mały” Kryjom.

Zespół wykonał m. in. piosenki – „Maryna”, „Bałkanicę” i „Będziemy piwo pić”, a także rockową wersję piosenki „Oka”.

Po nich na scenie pojawił się „True Colors Band”, sześcioosobowy zespół coverowy, który zaśpiewał piosenki polskie, ale w ostrych rytmach rockowych. Dynamiczne, gorące rytmy rozbawiły publiczność, a szczególnie brawurowo wykonana „Miłość w Zakopanem”.

Zaskoczeniem był występ zespołu Toledo z Sochaczewa, który zagrał swoje przeboje w bardzo rockowym stylu i w niesamowitym wprost tempie. Tak mocne granie repertuaru disco polo nie często się słyszy. Dynamicznie wykonane piosenki przez Tomasza Rozuma i Marka Dąbrowskiego przypadły publiczności do gustu. Muzycy wykonali m. in. utwory „Dziewczyna zakochana”, „Dwa balony”, „Zakochajmy się” i „Coś pięknego”

Na finał koncertów był Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Artysta wykonał swoje największe hity jak „Przez twe oczy zielone”, „Dziewczyna z klubu disco”, jak tez najnowsze utwory – „Całuj mnie”, „Przez emocje oszalałem”.

Imprezę zakończył, jak zawsze wspaniały pokaz fajerwerków.

Imprezę przygotowały trzy samorządy – Starostwo Powiatu Warszawskiego-Zachodniego, gmina Kampinos oraz gmina Teresin. Honorowym patronem imprezy był Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak