Strona główna Sochaczew miasto Radni wrócili z wakacji

Radni wrócili z wakacji

590
0
PODZIEL SIĘ

14 września o 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w piątek, 14 września, o godzinie 13.00   rozpocznie się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miejskiej. W programie znalazło się sześć projektów uchwał.

Radni zdecydują o wprowadzeniu zmian w tegorocznym budżecie, nadaniu Szkole Podstawowej nr 1 imienia Jana Pawła II oraz utworzeniu odrębnych obwodów głosowania w czasie październikowych wyborów samorządowych. Obwody mają powstać w Domu Kapłana Seniora, budynku głównym szpitala i pobliskim pawilonie psychiatrycznym. Zajmą się także zmianą kwietniowej uchwały dzielącej miasto na obwody głosowania. Korekta wynika z faktu, że przy ul. Przylasek powstały nowe domy i numery tych nieruchomości należy włączyć w granicę obwodu nr 18.

Radni zdecydują też o wzniesieniu popiersia Józefa Piłsudskiego na skwerze przed budynkiem Państwowej Straży Pożarnej. Marszałek to wyjątkowa postać w naszej historii, jeden z głównych architektów polskiej niepodległości, której stulecie świętujemy w tym roku. To też pierwszy Honorowy Obywatel Miasta Sochaczew. Symboliczne jest miejsce, gdzie ma stanąć jego podobizna, gdyż to właśnie sochaczewscy strażacy w 1918 roku odegrali szczególną rolę w wyzwalaniu miasta. Uroczystość odsłonięcia popiersia ma się odbyć 11 listopada.

UM Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWielkie żarcie
Następny artykułRocznica Września