Strona główna Sochaczew miasto Pytania do burmistrza

Pytania do burmistrza

693
0
PODZIEL SIĘ

Za nami pierwsze z ośmiu zaplanowanych spotkań burmistrza z mieszkańcami wszystkich dzielnic Sochaczewa. Odbyło się w piątek, 21 września, w SCK w Boryszewie.

Mieszkańcy Boryszewa pytali m.in. czy ktoś monitoruje jakość powietrza w mieście, bo idzie sezon grzewczy i zaraz zacznie się palenie w piecach czym popadnie. Burmistrz Piotr Osiecki przypomniał, że w Sochaczewie zamontowano cztery czujniki, najbliższy jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, a zbierane przez te urządzenia dane można śledzić na bieżąco na stronie sochaczew.pl. Skarżono się, że na utwardzonych asfaltem drogach kierowcy mocno wciskają pedał gazu, i warto rozważyć montaż progów zwalniających. Mieszkańcy pytali burmistrza, kiedy do ulicy Otwartej dociągnięty zostanie gaz i kiedy samorząd dokończy asfaltowanie ulic osiedlowych? Odpowiadając na pytania, stwierdził, że o ułożenie nitki gazociągu mieszkańcy powinni się zwrócić pisemnie do firmy Sime. Na ulicy Otwartej ma powstać budynek wielorodzinny, więc szansa na sieć gazową rośnie. Jeśli chodzi o asfalty, to w ramach programu „Drogi zamiast błota” w cztery lata asfalt wylano na 54 ulicach. Miasto ma pieniądze i mogłoby nawet dziś zlecić utwardzenie dziesięciu kolejnych, lecz nie może tego zrobić, bo wykonawcy nie mają tzw. mocy przerobowych. Takiej sytuacji na rynku nie było nigdy.

Przed nami jeszcze sześć spotkań: 25 września w przedszkolu nr 7 przy ul. Żwirki i Wigury, 27 września w SCK w Chodakowie, 1 października w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy Al. 600 -lecia, 3 października w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zamkowej, 5 października w Kramnicach Miejskich przy ul. 1 Maja i 9 października w salonie fryzjerskim „U Reni” przy ul. Szajnowicza. Każde spotkanie rozpoczyna się o 18.00.

UM/atu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybudują żłobek
Następny artykułTaka kawiarnia już w maju