Strona główna Iłów Przybywa obiektów sportowych

Przybywa obiektów sportowych

825
0
PODZIEL SIĘ

Przed upływem wakacji w gminie Iłów powstały trzy siłownie zewnętrzne. Są one zlokalizowane w Iłowie, Brzozowie i Giżycach. Doskonałym miejscem na umiejscowienie urządzeń do ćwiczeń w plenerze okazały się place zabaw, które zyskały dodatkową atrakcję.

Obecnie w tym samym czasie i miejscu mogą miło i aktywnie spędzać czas dzieci, młodzież i dorośli. Wójt gminy Iłów Roman Kujawa od dawna widział taką potrzebę, którą niejednokrotnie konsultował z radnymi.

Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu dotacją ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Sołectw Mazowsze 2018”. Dofinansowaniem w wysokości 10 tys. złotych (50 procent wartości zadania) zostały objęte siłownie w Brzozowie Starym i Giżycach, natomiast koszty budowy siłowni w Iłowie gmina pokryła ze środków własnych.

Wykonawca Dr Spil Polska zrealizował zamówienie przed upływem terminu, który określono na 31 sierpnia 2018 roku. Tym samym jeszcze podczas wakacji amatorzy ćwiczeń w plenerze mogą cieszyć się urządzeniami do fitness na trawie. W każdej siłowni znajdują się: wioślarz, wahadło twister – dwa stanowiska, orbitrek, wyciąg górny, biegacz, rowerek, jeździec. Miejsca do ćwiczeń zostały także wyposażone w kosz na śmieci i ławeczkę.

W gminie dokonuje się nie tylko rozbudowa infrastruktury, jak drogi, obiekty użyteczności publicznej i usługi. Władze inwestują też w zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Od roku 2008 dostępna jest tu Środowiskowa Hala Sportowa powiększona w roku 2011 o dwa boiska zewnętrzne do gier w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Kompleks „Moje Boisko Orlik” posiada także murowane zaplecze socjalne z magazynkiem, szatnią i łazienką.

W 2014 roku w sąsiedztwie Orlika powstał plac zabaw dla dzieci. Od tej pory teren przy hali z dużym parkingiem stanowi swoisty kompleks rekreacyjno-sportowy, powiększony obecnie o siłownię zewnętrzną. W samej hali oprócz pełnowymiarowych boisk sportowych znajduje się oblegana zimą siłownia, w której dostępne są: atlas czterostanowiskowy, bieżnia, orbitrek, rowerek, wioślarz, ławeczka oraz sztangi z obciążeniem. Wielu amatorów ma także sauna.

18 września Środowiskowa Hala Sportowa w Iłowie będzie obchodziła jubileusz 10-lecia istnienia. Przypomnijmy, że pomysłodawcą jej budowy, wielkim entuzjastą i stałym bywalcem był śp. Sylwester Rozdżestwieński. Ten wielki miłośnik sportu, pedagog i redaktor sportowy, który zapisał się na w historii tej gminy jako jej honorowy obywatel i przyjaciel szkół, pozostanie w pamięci tutejszych mieszkańców także jako patron wielu wydarzeń sportowych.

UG Iłów