Strona główna Sochaczew gmina Pożegnanie i nowe nominacje

Pożegnanie i nowe nominacje

1029
0
PODZIEL SIĘ

Obrady sesji Rady Gminy Sochaczew. Które odbyły się 26 września rozpoczęły się od wręczenia nominacji dyrektorom szkół, którzy wygrali w konkursach na te stanowiska oraz pożegnania Katarzyny Mecheckiej, długoletniej dyrektorki Szkoły Podstawowej w Feliksowie.

Pani Kasia kierowała placówką w Feliksowie przez 18 lat. Stworzyła wspaniałą, samorządową szkołę w naszej gminie. Była też inicjatorka przeprowadzenia rozbudowy szkoły i jej kapitalnego remontu. Dziękujemy jej za to, że stworzyła tak dobrą placówkę – powiedział w czasie sesji Czesław Ćwikliński, przewodniczący Rady Gminy Sochaczew.

W czasie, kiedy 18 lat temu zostałam wybrana na dyrektora szkoły w Feliksowie byłam jedyną w gminie kobieta na tym stanowisku. Wszyscy dyrektorzy szkół byli wtedy mężczyznami. Dziś jest odwrotna sytuacja. Byłam też najmłodszą w dyrektorskim gronie. Niczego nie żałuję. Te 18 lat wytężonej pracy były dla mnie wspaniałym okresem – wspomniała Katarzyna Mechecka.

Choć radni gminy i mieszkańcy gminy żałują, że zrezygnowała z kierowania dalej szkołą i ubiegania się o przedłużenie kadencji, to jednak była już dyrektorka nadal została w szkole jako nauczyciel. Zaznaczono, że jej rezygnacja z kierowania placówka spowodowana była względami rodzinnymi. Katarzyna Mechecka podziękowała tym, którzy nakłonili ją do ubiegania się o stanowisko dyrektora i później wspierali pomocą i swoim doświadczeniem. Podziękowała m. in. Ewie Kamińskiej, szkolnej przyjaciółce, która przy niej trwała przez wszystkie lata oraz Małgorzacie Lewandowskiej, która poznała jeszcze w przedszkolu. Obie panie jako dyrektorski gminnych szkół wspierały poczynania Katarzyny Mecheckiej i współpracowały z nią przez wszystkie lata dyrektorskiej kariery.

Potem wręczone zostały nominacje nowym dyrektorom szkół, którzy wygrali w konkursach na te stanowiska. Pozostali nimi, poza Feliksowem, dotychczasowi dyrektorzy. Jak stwierdzono okazali się najlepszymi i sprawdzonymi menadżerami. Natomiast nową dyrektorką szkoły w Feliksowie, wyłoniona w konkursie na to stanowisko została Marzena Dobrzyńska. Jak zapewniła, będzie kontynuować wypracowane pomysły swej poprzedniczki.

To nowe wyzwanie dla mnie i mam nadzieję, że uda mi się temu sprostać i poprowadzić równie dobrze, jak pani Kasia szkołę. Zawsze też z racji tego, że poprzedniczką jest na miejscu jako nauczyciel, mogę skorzystać z jej opinii i rady – wspomniała przed sesją pani Marzena.

Na kolejne, 5-letnie kadencje dyrektorskie powołano Małgorzatę Lewandowską w SP im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wymysłowie, Ewę Kamińską w SP im Kazimierza Wielkiego w Żukowie, Otylię Muszyńską w SP im. Mikołaja Kopernika w Kątach, Alicję Gałaj w SP im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach oraz Krzysztofa Mućkę w SP w Mokasie. Nadal dyrektorem SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie jest Ewa Grzelak, której kadencja upłynie dopiero za dwa lata.

Przy okazji tego, że zbliża się Święto Edukacji Narodowej chcę zaprosić na uroczyste obchody w imieniu całej społeczności szkolnej i rodziców uczniów. Tymi obchodami chcemy podziękować wszystkim wspierającym szkołę, bo mamy za co dziękować. Pomimo wielu zawirowań zawsze możemy liczyć na pomoc finansową dla szkół – dodała na koniec sesji Otylia Muszńska.

Uroczystość w SP w Kątach odbędzie się 10 października o godzinie 10.00.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak