Strona główna Wyszogród Pożegnali lato nad Wisłą

Pożegnali lato nad Wisłą

622
0
PODZIEL SIĘ

Po raz pierwszy w Wyszogrodzie został zorganizowany festyn muzyczno –sportowy „Nadwiślańskie Pożegnanie Lata” oraz „Drogowskaz po zdrowie”. Połączenie tych działań doszło do skutku dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego i Lokalnej Grupy Działania. Inicjatorami imprezy było Stowarzyszenie „Pomóżmy potrzebującym”, Centrum Kultury Wisła oraz Biblioteka Miejska.

W Amfiteatrze nad Wisłą w niedzielę, 2 września zaplanowano bardzo wiele atrakcji i przedstawiono liczne propozycje na aktywne spędzenie tego dnia. Impreza rozpoczęła się po godzinie 16.00 i trwała do późnego wieczora.

Muzyka i taniec

Na scenie Amfiteatru odbywały się koncerty muzyczne i taneczne. Publiczność nie zawiodła, gdyż pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie. Publiczność po raz pierwszy w Wyszogrodzie mogła podziwiać polskiego Elvisa Presleya, czyli Mirka Deredasa. Oczarował wszystkich wspaniały wykonaniem największych szlagierów króla popu, w tym wielu wakacyjnych piosenek znanych z filmów. Ponadto uderzało ogromne podobieństwo artysty do amerykańskiego idola, utrzymane dzięki odpowiedniej charakteryzacji i kostiumowi. Wielkim uznaniem cieszył się koncert bębniarzy – Kraina bębnów i Miczos Drums, który przypadł do gustu zwłaszcza młodszej publiczności. Po występie można było spróbować samemu wystukiwać sobie rytm.

Potem na scenie pojawił się zespół Victory Cover Band, wykonujący głównie popularna muzykę taneczną, laureat tegorocznego Przeglądu Zespołów Muzyki Tanecznej w Drobinie. Jego znane przeboje to „Jak się bawią ludzie”, „Co za noc”, czy brawurowo wykonywane „Biełyje rozy”. Gwiazdą wieczoru był zespół Nowa Kultura z nowym wokalistą – Pawłem „Kolą” Kołodziejskim, plastykiem, muzykiem i poetą, znany dobrze wyszogrodzianom z wcześniejszych występów. Artysta ten sam pisze teksty i komponuje do nich muzykę.

Występ Pawła z zespołem Nowa Kultura na „Pożegnaniu Lata” był wielkim zaskoczeniem i ogromnym sukcesem. Piosenki w stylu reggae, niesamowite brzmienie dziewięciu muzyków, grających na wszystkich możliwych instrumentach, piękno nadwiślańskiego bulwaru w zachodzącym słońcu sprawiły, że koncert tego zespołu na długo pozostanie w pamięci naszych mieszkańców.

Entuzjastycznie przyjęta została też grupa pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która zorganizowała Taniec w kręgu. Chętnych do zabawy było bardzo wiele i to bez względu na wiek.

Sportowe emocje ze zdrowiem

Równocześnie do imprez kulturalnych odbywała się na Nabrzeżu Wiślanym rywalizacja sportowa, której przyświecało hasło „Drogowskaz po zdrowie”.

Zatem swoje możliwości  sportowo – zdrowotne można było sprawdzić pod kierunkiem wykwalifikowanych specjalistów, takich jak fizjoterapeuci, psycholog sportu, dietetyk, trener personalny, instruktor nordic – walking. Chętnych do sprostania wyzwaniom nie brakowało. Takie testy jak pomiar składu ciała, szybkość, skoczność cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi.

Jednak jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń sportowych był z pewnością „Bieg Krasnala”. Do biegu przystąpiło prawie 40 dzieci w wieku od 1 roku do 7 lat. Rywalizacja na trasie była ogromna. Emocji nie brakowało. Organizatorzy biegu wręczyli wszystkim małym biegaczom pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki.

Oprac. Bogumiła Nowak

Fot. Centrum Kultury Wisła