Strona główna Sochaczew miasto Popłynęli dla biało – czerwonej

Popłynęli dla biało – czerwonej

546
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspólnie z samorządem województwa mazowieckiego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizował 1 września spływ kajakowy „Dla Biało-Czerwonej”. Wydarzenie to miało uczcić nie tylko obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ale też bohaterstwo żołnierzy Kampanii Wrześniowej, szczególnie tych, którzy oddali swe życie w walkach nad Bzurą.

Piękna i upalna pogoda sprawiła, że nie zabrakło chętnych do popłynięcia trasą od Kozłowa Szlacheckiego do stodoły nad Bzurą. Odcinek nie był długi, ale wyprawa miała charakter rekreacyjny i rodzinny. Na dziobach kajaków uczestnicy spływu zamontowali miniaturki flagi biało – czerwonej. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy z WOPR

W trakcie spływu uczestnicy poznawali uroki Bzury. Niektórzy po raz pierwszy zasiedli w kajakach i dopiero mieli możliwość uczenia się na gorąco wiosłowania.

W trakcie spływu doszło do niecodziennego wydarzenia. Ratownicy WOPR uratowali jedno szczenię, które z niewiadomych powodów znajdowało się w rzece. Jakimś cudem przetrwało uczepione gałęzi. Uczestnicy spływu uratowali psie maleństwo – mówi Patryk Sobieraj, jeden z uczestników i współorganizatorów imprezy. – Przywołało to wiele refleksji dotyczących traktowania zwierząt przez niektórych ludzi i drastycznych sposobów pozbywania się ich. W trakcie pikniku który odbył się już po spływie udało się nam znaleźć dom dla szczeniaka.

Maluch został zaadoptowany przez rodzinę pana Rafał z Kozłowa Biskupiego. Pieskiem zaopiekowała się od razu jego córka Madzia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia którzy wspólnie z WOPR uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękujemy członkom stowarzyszenia Sochaczewskie WOPR za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu spływu. Dziękuje także Stodole nad Bzurą za gościnę oraz samorządowi województwa mazowieckiego za wsparcie naszego zadania – dodaje Patryk Sobieraj.

Spły zakończył się piknikiem z ogniskiem w Stodole nad Bzurą. Organizatorzy zapowiadają, że impreza ma mieć charakter cykliczny i będzie powtarzana co roku na 1 września. Jak zaznaczyli spływ będzie mieć charakter patriotyczny.

Oprac. BN

Fot. Patryk Sobieraj