Strona główna Kronika kryminalna Policyjny EDWARD

Policyjny EDWARD

624
0
PODZIEL SIĘ

Pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku prowadzone są działania Projektu Edward (European Day Without Road Death), czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Ideą projektu jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w środę, 19 września w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Długofalowym celem TISPOL jest wykorzystanie projektu EDWARD do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znaczący spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach Europy, a w dalszej perspektywie – na całym świecie. Projekt ten ma zachęcać wszystkich użytkowników dróg do zastanowienia się nad ich zachowaniem i postawą podczas korzystania z dróg np. nie przekraczania limitów prędkości, jazdy pod wpływem alkoholu/narkotyków, nie korzystanie z telefonu komórkowego w czasie jazdy. TISPOL chciałby, aby każdy uczestnik ruchu drogowego poczuł się częścią projektu i swoim zachowaniem oraz postępowaniem, przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 Oprac. BN

fot. policja