Strona główna Sochaczew miasto Pola bez inwestora

Pola bez inwestora

818
0
PODZIEL SIĘ

Pierwszy przetarg na sprzedaż miejskich terenów na Polach Czerwonkowskich nie przyniósł oczekiwanych efektów. Na ogłoszony przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną przetarg w tej sprawie nie zgłosił się żaden inwestor. Nie oznacza to jednak, że miasto rezygnuje ze zbycia tego terenu na rzecz firm, które w ramach ŁSSE rozpoczęłyby w Sochaczewie swoją działalność.

Przypomnijmy, że na potencjalnych inwestorów czeka prawie pięć hektarów gruntów położonych przy ulicy Olimpijskiej i podzielonych na dwie działki, z których pierwsza to 3,34 ha a druga 1,5 ha. Zaś firmy inwestujące na tym terenie otrzymają także ulgi podatkowe.

Przypomnijmy, że obecnym władzom miasta, dzięki przychylności radnych, udało się zmienić obowiązujący do tej pory plan zagospodarowania tego terenu. Ten dotychczasowy, a uchwalony za poprzedniego burmistrza, przewidywał stworzenie na tym obszarze terenów sportowo – rekreacyjnych na potrzeby mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Co skutecznie odstraszało potencjalnych inwestorów, a którzy z tego powodu ulokowali swoją działalność m.in. na terenie gminy Błonie i Grodzisk Mazowiecki.

Obecnie uchwalony plan zakłada, iż na terenie całych pól, w tym na miejskiej działce, może być prowadzona nieuciążliwa działalność produkcyjna. W przypadku miejskich terenów zdecydowano także, że mogą tam zostać ulokowane obiekty handlowe do 2 tys. m kw. powierzchni sprzedaży, a obiekty przemysłowo-usługowe mogą mieć maksymalnie do 30 tys. m kw. powierzchni.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkazani na promieniowanie?
Następny artykułWyrównają aleję