Strona główna Sport Pokonali nie tylko granice

Pokonali nie tylko granice

706
0
PODZIEL SIĘ

Przez Sochaczew w czwartek, 30 sierpnia, przejechał maraton rowerowy niewidomych sportowców z Kazachstanu. Uczestnicy rajdu pokonują w sumie 5000 kilometrów. Wyjechali z Astany (stolicy Kazachstanu) i jadą do Paryża.

Rowerzyści przejeżdżają przez Polskę w dniach 27-30 sierpnia. Jest to międzynarodowy rajd na czterech rowerach tandemowych z udziałem niedowidzących i zdrowych sportowców, którym towarzyszy grupa pomocy technicznej i wolontariusze. W czwartkowe przedpołudnie Kazachowie zatrzymali się w Sochaczewie. Przyjęli ich pracownicy Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Spotkanie obyło się w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego.
Do Sochaczewa jechali w sumie 27 dni. Do miejsca docelowego, czyli do Paryża została im jeszcze dziewięć dni podróży. Niepełnosprawni sportowcy mieli okazję w naszym mieście do chwili odpoczynku i zregenerowania sił. Przybyłych gości powitała Agata Kalińska, naczelnik miejskiego wydziału sportu,. Na terenie ośrodka sportu czekał na nich poczęstunek, otrzymali także od miasta podarunki, w postaci koszulek oraz elementów odblaskowych, które z pewnością przydadzą im się podczas podróży rowerami.
Grupie rowerzystów towarzyszą w naszym kraju dyplomaci z Ambasady Kazachstanu w Polsce.

UM Sochaczew