Strona główna Sochaczew miasto Pojedziemy za darmo autobusami

Pojedziemy za darmo autobusami

673
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum

Od września uczniowie sochaczewskich szkół mogą korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Już wkrótce z podobnej ulgi będą mogli skorzystać mieszkańcy Sochaczewa posiadający Sochaczewską Kartę Mieszkańca.

Obecnie uprawnienia do darmowych przejazdów nadawane są posiadaczom Sochaczewskiej Karty Mieszkańca w wieku od 4 do 24 lat, czyli bardzo szerokiej grupie osób – począwszy od przedszkolaków, przez uczniów podstawówek, gimnazjów, licealistów, aż po studentów.

– Nie ma znaczenia, czy uczeń chodzi do szkoły publicznej czy prywatnej, prowadzonej przez ratusz czy starostwo. Ważne, aby był mieszkańcem Sochaczewa. W chwili obecnej 2114 uczniów korzysta z darmowych przejazdów, jednak liczba ta stale wzrasta – powiedział nam Marek Fergiński, zastępca burmistrza Sochaczewa.

Można więc mówić o olbrzymim sukcesie. I właśnie on spowodował, że władze miasta postanowiły, że z darmowej komunikacji będą mogli korzystać również pozostali mieszkańcy Sochaczewa, którzy posiadają Sochaczewską Kartę Mieszkańca.

Jak wynika z naszych informacji, decyzja w tej sprawie powinna zapaść najwcześniej w przyszłym roku po zaprzysiężeniu nowej Rady Miejskiej i uchwaleniu budżetu miasta na 2019 r. Jeżeli tak się stanie, to mieszkańcy otrzymają kolejną ulgę w ramach istniejących na terenie Sochaczewa programów lojalnościowych. A tym przypomnijmy są: Sochaczewska Karta Mieszkańca, Sochaczewska Karta Rodziny 3+, Sochaczewska Karta Seniora, program Sochaczew Weteranom oraz Sochaczew Honorowym Dawcom Krwi. Dodajmy, że Sochaczew był jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym wprowadzono Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Seniora.

– Mieszkańcy Sochaczewa przekonali się, że karty to nie jest kawałek plastiku umożliwiający uzyskanie rabatu, ale przede wszystkim element, który wyróżnia lokalną społeczność. Wspólnie tworzymy przyjazne miasto z otwartą przestrzenią publiczną. Miasto bez barier, z interesującymi miejscami do rekreacji, wypoczynku i spotkań. Miasto z dostępem do kultury i sportu dla wszystkich – mówi Marek Fergiński. Dodając, że w ramach karty przyznawanych jest wiele korzystnych ulg, m.in. 15 proc. zniżki na  zakup normalnego biletu jednorazowego lub miesięcznego ZKM, lub przy zakupie biletów na pływalnię „Orka”. Natomiast w ramach Sochaczewskiej Karty Seniora rabaty sięgają nawet 50 procent, a dla honorowych dawców krwi – 100 procent.

O sukcesie kart mówią także liczby. Jak poinformowała nas Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, obecnie w obiegu jest ponad 8 tysięcy aktywnych kart, w tym: Sochaczewska Karta Mieszkańca – 4270, Sochaczewska Karta Rodziny – 1409, Sochaczewska Karta Seniora 65+ – 538, Sochaczewska Karta Seniora 75+ – 1698 Sochaczew Honorowym Dawcom Krwi – 80 , Sochaczew Weteranom – 15.

– W ramach programów lojalnościowych, jakimi są karty, zbudowaliśmy szeroką ofertę partnerów i mamy nadzieję, że podmiotów, które będą chciały dołączyć do programu oraz zaoferować ulgi i benefity, będzie coraz więcej. Ta propozycja nie jest jeszcze ostateczna. Chcemy ją budować razem z mieszkańcami, poznając Państwa potrzeby i zainteresowania – stwierdza Joanna Kamińska

Jerzy Szostak