Strona główna Wyszogród Patron parku

Patron parku

609
0
PODZIEL SIĘ

W konsultacjach społecznych mieszkańcy miasta zdecydowali, aby parkowi miejskiemu w centrum miasteczka nadać imię ks. Michała Serafina.

Za głosowało prawie 80 procent zainteresowanych. Uroczystość nadania imienia bohaterskiego księdza, działającego w strukturach zbrojnego podziemia od 1939 do 1942 roku i zamordowanego przez Niemców, odbędzie się w niedzielę, 30 września.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 od mszy św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Wyszogrodzie. Tuż po mszy odbędzie się poświęcenie pomnika ku pamięci ks. Serafina w parku miejskim. O godzinie 13.20 wystąpią uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego i Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Wyszogrodzie z etiudą teatralną „Umrzeć w imię Boga i Ojczyzny”, przedstawiającą losy ks. Serafina i jego śmierć. Potem na Placu Zamkowym odbędzie się biesiadowanie patriotyczne w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, pod hasłem „Ku czci Niepodległej”.

Na uroczystości zaprasza Jan Boszko – burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród oraz Józef Boszko – przewodniczący rady. Uroczystości zorganizowały – Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego Stowarzyszenie „Wokół Śniadeckiego” oraz Urząd Gminy i Miasta Wyszogród. Patronat honorowy nad uroczystościami objął Mariusz Bieniek – starosta płocki.

BN

fot. archiwum