Strona główna Kultura O kobietach i dla kobiet

O kobietach i dla kobiet

717
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

Ruszył czwarty sezon spotkań w Dyskusyjnym Klubie Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. Członkowie klubu spotykają się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca.

Wieczory poświęcone są omawianiu najnowszych publikacji i ich ocenie. Ostatnie spotkanie DKK odbyło się w poniedziałek, 27 sierpnia, i poświęcone było powieści „Stan zdumienia” amerykańskiej pisarki Ann Patchett. Jej dzieło oceniane jest przez „Publishers Weekly”, „Time” i wydawnictwo „Amazon”, jako jedna z najważniejszych książek 2012 roku oraz współczesna kobieca wersja „Jądra ciemności”.

Książka ta zajmuje się m.in. kwestiami granic badań naukowych w medycynie i farmacji, oraz zastosowania ich wyników w życiu. Postawione jest również pytanie, w jakim stopniu cywilizacja zachodnia może ingerować w świat tradycyjnych, prymitywnych wartości innych kultur. Walorem powieści, co podkreśla wielu czytelników i podróżników, są wspaniałe opisy amazońskiej dżungli i mieszkających tam społeczności, co jest tym bardziej intrygujące, że pisarka nigdy tam nie była.

Następne spotkanie 24 września poświęcone będzie książce Michała Wójcika „Baronówna. Na tropie Wandy Kronenberg – najgroźniejszej polskiej agentki”. Początek o godzinie 17.00.

 BN

fot. Pixabay