Strona główna Kronika kryminalna Nielegalnie odprowadzali ścieki

Nielegalnie odprowadzali ścieki

1061
0
PODZIEL SIĘ

Kara ograniczenia wolności lub grzywna do 10 tysięcy złotych grozi właścicielom trzech posesji w Sochaczewie podejrzanym o nielegalne wprowadzanie ścieków do kanalizacji deszczowej. Trwają czynności w tej sprawie. Ustalane są kolejne osoby, które korzystają z nielegalnych przyłączy.

Sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję wspólnie z pracownikami ZWiK ustalili, że na trzech posesjach w Sochaczewie nielegalnie odprowadzane są ścieki bytowe. Obecność kryminalnych i pracowników zakładu wywołała spore zaskoczenie. Podczas wykonywanych czynności znaleziono przyłącza za pomocą których właściciele posesji odprowadzali ścieki do kanalizacji deszczowej, a w jednym z przypadków do kanalizacji sanitarnej. Osoby te nie miały zawartej umowy z sochaczewskim przedsiębiorstwem.

Policjanci wszczęli trzy oddzielne dochodzenia z ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków. Właścicielom posesji za popełnione przestępstwo grozi kara ograniczenia wolności lub nawet 10 tys. złotych grzywny.

KPP Policja

fot. Policja