Strona główna Nowa Sucha Nie tylko o alkoholu

Nie tylko o alkoholu

536
0
PODZIEL SIĘ

 Od 29 sierpnia do 25 września w gminie Nowa Sucha odbywa się cykl spotkań sołeckich. Głównym tematem będzie ustalenie potrzebnych zadań oraz przeznaczenie funduszu sołeckiego w przyszłym roku. Prowadzone są też konsultacje projektów uchwał w sprawach limitu wydawanych zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie gminy, usytuowania miejsc sprzedaży alkoholu i odstępstwa od zakazu spożywania i podawania jego w określonych miejscach publicznych.

Odbyła się już pierwsza tura spotkań dla sołectw – Marysinek, Kolonii Gradowskiej, Starym Białyninie, Starym Dębsku, Braków, Wikcinka, Mizerki, Starego Żylina, Nowego Kozłowa i Szelig.

Na 11 września zapowiadane są spotkania w Nowym Białyninie o 16.30 u sołtysa oraz w OSP w Orłowie dla mieszkańców Orłowa o 18.00 i Rokotowa o 19.00. Natomiast 12 września w SP w Kozłowie Biskupim dla mieszkańców Kornelina i Leonowa o 17.30, a o 19.00 dla kozłowian. W GOK w Nowej Suchej 13 września o 17.00 spotkają się mieszkańcy tej miejscowości. Natomiast 14 września o 14.00 zaplanowane jest spotkanie u sołtysa wsi Glinki, a po 15.30 w Borzymówce w pomieszczeniu po sklepie. Z kolei 18 września dwa spotkania sołeckie o 17.00 w SP Kurdwanów dla mieszkańców Kościelnej Góry i Kurdwanowa oraz o 18.30 w Roztropnej dla mieszkańców tej wsi.

– Zwykle mieszkańcy przychodzą nielicznie, a przecież zapadają decyzje co do wykorzystania z funduszy sołeckich na ich potrzeby. Tym bardziej, że będą mogli zdecydować też o punktach i sprzedaży alkoholu, więc liczę na frekwencję większą niż dotychczas – mówi Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

BN